JájsemRaibek

Jakým způsobem je vykonáván trest v islámských státech?

https://echo2­4.cz/a/SHPVn/­znama-pravnicka-dostala-v-iranu-38-let-vezeni-a-148-ran-bicem?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu
Dostala trest 148 ran bičem. Jakým způsobem je trest vykonáván? To těch 148 ran dostane najednou nebo to rozdělí do několika ran – např. každý den jednu po dobu 148 dní?

Nejlepší odpověď
annas

Saudská Arábie – trest 1000 ran bičem kromě jiníého.,

Bičování by se mělo konat každý pátek po dobu 20 týdnů, přičemž pokaždé by liberální blogger měl dostat 50 ran.

https://echo2­4.cz/a/w94ni/­nejprve-mel-dostat-1000-ran-bicem-ted-mu-hrozi-trest-smrti

"Bičování je v Saúdské Arábii zákonným trestem za řadu trestných činů. Soudce může tohoto trestu rovněž využít jako alternativu trestu, nebo jako trest uložený vedle trestu hlavního. Odsouzení je různé, od desítky do tisíců ran bičem a je prováděno jak na dospělých, tak dětech

Zákoníky většinou stanoví, že maximální počet ran je 36. Výkonu je přítomen lékař, který může exekuci přerušit v případě zdravotních problémů odsouzeného, který musí být při vědomí. Rány nezpůsobí protržení pokožky, vyvolají pouze podlitiny, které se léčí od několika měsíců do cca půl roku.

Pokud je provinilec odsouzený k vysokému počtu ran, bývá trest" rozdělený do více dní, aby neohrozil jeho zdraví."

Zdroj: https://euroz­pravy.cz/zahra­nicni/asie-a-australie/78651-muzi-tancili-nazi-na-aute-trest-2000-ran-bicem/

Další odpovědi
Kepler

V islámských státech je jediným trestním právem náboženské právo šaría. Pochybuji, že by rány bičem rozdělovali do splátek, stejně tak jako trest vězení.