EKSOT123

Jakým způsobem je stát zodpovědný za to, komu se prodávají zbraně, když s nimi obchodují soukromníci?

Když se dočítám, jak obrovské množství munice bylo ve Vrběticích v soukromém vlastnictví… Můj bývalý šéf se léta ukrýval v Číně, byl u nás údajně hledaný za kšefty s bojovými letouny a se zbraněmi se Koreou atd. Když jsem to tenkrát poprvé slyšel, tak jsem myslel, že je to vtip, ale teď vidím, že soukromníci u nás opravdu mohou kšeftovat ve velkém se zbraněmi. Možná je to dokonce pro stát výhodné, protože se pak stát nemusí zodpovídat, komu se zbraně dodávají a kšefty jedou. Nebo situace není zas až tak špatná?

Nejlepší odpověď
elkon

Stát uděluje licenci na prodej zbraní. Takže odpovídá za to, komu prodej dovolí.

Další odpovědi
Nassin

To je ta pomyslná neviditelná ruka trhu.

plebs

Podle mého odhadu ČR prodávala zbraně přes podnikavce a překupníka tam kde se to nešmakovalo Rusům a možná další překupník je dodával islámistům.
Pokud by se to dělo ihned po hedvábném sametu kdy jela rumová,naftová, orlická aféra dá se to pochopit. Ovšem 16 let právního státu a podnikavec osm let kšeftuje na všechny strany v areálu který vlastní obrana a on je jenom nájemce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.