Avatar uživatele
EKSOT123

Jakým způsobem je stát zodpovědný za to, komu se prodávají zbraně, když s nimi obchodují soukromníci?

Když se dočítám, jak obrovské množství munice bylo ve Vrběticích v soukromém vlastnictví… Můj bývalý šéf se léta ukrýval v Číně, byl u nás údajně hledaný za kšefty s bojovými letouny a se zbraněmi se Koreou atd. Když jsem to tenkrát poprvé slyšel, tak jsem myslel, že je to vtip, ale teď vidím, že soukromníci u nás opravdu mohou kšeftovat ve velkém se zbraněmi. Možná je to dokonce pro stát výhodné, protože se pak stát nemusí zodpovídat, komu se zbraně dodávají a kšefty jedou. Nebo situace není zas až tak špatná?

Zajímavá 0 před 1089 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Stát uděluje licenci na prodej zbraní. Takže odpovídá za to, komu prodej dovolí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nassin

To je ta pomyslná neviditelná ruka trhu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
plebs

Podle mého odhadu ČR prodávala zbraně přes podnikavce a překupníka tam kde se to nešmakovalo Rusům a možná další překupník je dodával islámistům.
Pokud by se to dělo ihned po hedvábném sametu kdy jela rumová,naftová, orlická aféra dá se to pochopit. Ovšem 16 let právního státu a podnikavec osm let kšeftuje na všechny strany v areálu který vlastní obrana a on je jenom nájemce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek