JackSG

Jakým způsobem dlouhodobě uchovat štávu vylisovanou z listů pampelišky,aby si uchovala veškeré svoje vitamíny a živiny?

Tato štáva je velmi zdravá obsahuje vápník a další skvělé a potřebné látky pro tělo stačí jedna štamprdle denně.

Nejlepší odpověď
anonym

Tady na tý stránce máš když budeš rolovat šťávu a med z pampelišek, já sama to nedělám, je to jen samý cukr a všechno, co tam zůstat mělo je už pryč
http://www.cesta-zeny.sk/news/dary-prirody-pampeliska/
já sama to dělám tak, že si dám do mixeru pampelišky, vodu a třeba banán, jablko, hrušku, nebo co chceš, kvůli chuti…takže rozmixuju a přeliju přes plátno, nebo to ani nemusí být, otočím to do sebe i bez plátýnka 🙂, vypadá to, jako kdybych tam přidala ropuchy, ale je to velmi zdravé, to samé třeba s j kopřivou, tímto způsobem je to nejlepší

Další odpovědi
dr.luha

Můžete šťávu zavařit do sklenic podobně jako kompot (82 st.C 20min.). Musí však být s přídavkem kyseliny citronové. Nekyselý roztok by se musel zavařovat jako maso, dlouhou dobu a při vysokých teplotách. Navíc KC působí jako antioxidant. Já bych si pro zlepšení chuti přidal ještě cukr.