bolak

Jakým způsobem by se dala zpeněžit nesmrtelnost?

Doplňuji:
badisko: No třeba kdyby měl člověk schopnost stát se neviditelným, tak by mohl krást aniž by byl viděn a tím si nahrabat. Ale šla by vůbec nějakým způsobem zpeněžit nesmrtelnost?

Nejlepší odpověď
annas

Nesmrtelnost, věčný život je považovaný často za prokletí. Třeba Bludný Holanďan, věčný Žid atd. Symbolem věčnosti je jin a jang.

Když je někdo zamyšlený, může třeba přemýšlet o nesmrtelnosti chrousta. 🙂

Ale mnozí po nesmrtelnosti toužili. Připomněla mně to Čapkova Věc Makropulos, téma věčného života a mládí, odhalení tajemna i prokletí, které v sobě nesmrtelnost skrývá.

Závěr, který vyplývá ze zkušenosti Emily Marty, která žila pod různými jmény 300 let: „Věčný život není žádná výhra. Člověk vše zná, nemá v životě žádné překvapení, jen se nudí.“

Tím všechny přesvědčí, aby návod na přípravu elixíru zničili. Nebylo by to totéž?

Takže Emilia Marty uzavírá, že všecko omrzí – omrzí být dobrý, omrzí být špatný. O svém pěveckém umění mluví slovy: „Umění má smysl, pokud to člověk neumí; teprve když vše dokonale umí, vidí, že je to zbytečné.“

Neviditelnost je něco jiného než nesmrtelnost, ale i téma Neviditelnosti bylo zpracované…

Hypotetická úvaha. Kdyby elixír někdo vymyslel, možná by někdo za něj dobře zaplatil..... Byl by jen pro někoho … Ale pomohl by dlouhý život k vyřešení jeho problémů, zajistil by kvalitní život? Dal by mu lásku atd.? Věčný život a mladost?

Jenže smrt má stále poslední slovo, i když odchod blízkého člověka bolí …

Další odpovědi
mosoj

Typický Čech. První co ho napadne je, že by mohl krást.

fcoop

Byla by to jen otázka nabídky a poptávky.
Ovšem jen idiot by něco takového kupoval.

badisko

Jak to bolaku myslis ?…Prvni co me napadne je podvod ..ale kazdy by ti za nesmrtelnost zaplatil ..............
Tahle otazka je vesmes ⇒ bolakovita <== tak treba Keltove verili ze jejich duse je nesmrtelna a tak i dluhy odkazonali na pristi zivoty…
proste pujcis si dnes a pokud to nejde splatit :D tak si to vyberes v pristim zivote …
odkaz na knihu … je zde … http://www.uloz­to.cz/x9xcxnS/­keltska-kniha-mrtvych-7z
Doplňuji:
Bolaku …ty si podej s Keletem ruce vy dva… to je prast jako uhod …:D …vcera uz jsem mu to mapsal do interni postu nemel dost dobre vule ani odepsat …
:D nelete kravi** jen co je pravda u tebe jsme stim smireni …ale dalsi bolak to …uz je moc …

briketka10

zajdi si do sperma banky 😁
Doplňuji:
ve filmu Highlander se mi nesmrtelnost líbila..

knedlik123

mily bolaku, neviditelnost je uz asi 2az 3 mesice technicko-teoreticky mozna,jestli te to zajima,a jedine misto, kde je neco videt,jsou oci,nebot musi propoustet10az15%s­vetla,aby mohl sam videt -( to ale muze kdykoliv zavrit,ale bude slepy),ty oci jsou pritom videt dost minimalne – v orig. vysce.Nekdy se to uz bude vyrabet-jen pro am.armadu(znacne naklady). Jenze takova neviditelnost(znac­ne nedokonala,–protoze dnesni)se nebude nechat moc vyuzit,kdyz budou vsude termokamery,prip­.proudit bar. plyn, nebo sttrikat voda(a jak chces plavat?),atd., ale co ma neviditelnost spolecneho s nesmrtelnosti?

Jose1f

Vypadá to jako aprílový dotaz, ale z obchodního hlediska (= jak by se to dalo zpeněžit) je tento problém již vyřešen. Kdyby se ti podařilo zajistit lidem nesmrtelnost se záruční dobou např. 5, 10 nebo 15 let, tak bys měl mnoho zákazníků mezi těžce nemocnými a nevyléčitelnými zákazníky.
Problém je v tomto smyslu již vyřešen i lékařsky např. u cukrovky, AIDS apod.

Kelt

Dejme tomu, že můžeš udržovat buňky neomezeně dlouho, všechny orgány by se daly vyměnit, ale v kyselině , nebo louhu by ses rozpustil, a nic by to Tobě nezůstalo. To bys musel být trochu lépe vybavený a mít trochu lepší tělo, aby vydrželo rozmezí teplot, výbuchu, působení chemikálií atd.
Určitě by Tě odměnili tak, že bys pracoval, dokud bys mohl, lidé by nechodili do důchodu, ale pořád pracovali.
Ale nebudu rozebírat možnosti. Dnes se někteří lidé nechávají zmrazit, aby za několik let se mohli podrobit operacím, které dneska nejsou možné. A platí za to hodně. Možná, že bys vydělal. Možná bys byl v nebezpečí, že ti to vezmou.

ivzez

Nesmrtelnost by se asi dala zpeněžit dost dobře.
Ani inzerovat byste nemusel – rychle by se to rozkřiklo
a zájemců o nesmrtelnost by se jistě našlo dost …

Reezo

Pojem nesmrtelnost, záleží jak si to představuješ. Jako neumírat věkem, nebo být imuní vůči fyzickému zranění? Já osobně si myslím, že klidně už něco takového může být, jenže si nemyslím, že to bude normálně dostupné. Musí se zachovat koloběh smrti a jen vyvolení budou moc žít věčně.

Pokud by se něco takového začalo prodávat, tak zisky by byli tak obrovské, že si to nikdo nedokáže představit. Hlavně jakou cenu nastavit za věčný život? Chceme vůbec žít věčně?

bolak

mosoj: já se ptám na nesmrtelnost, nechápu jak jsi přišel na tu souvislost s krádeží, copak nesmrtelnost ti umožní krást?

badisko: von je nějakej úchyl přes podávání rukou, nebo jak? :)

bolak

ivzez: no právěže podle mě není moc o co stát, vem si třeba, kdyby tě někdo chtěl ztrestat a svázal by ti ruce za zády a zakopal pod zem, k čemu by ti pak byla nějaká nesmrtelnost

Jose1f: No, ale já bych ji nechtěl prodávat, to by ani nešlo, mně se jedná o tu, kdybys ty nebo kdokoli jinej byl nesmrtelnej, jakým způsobem by se na tom dalo něco vytlouct. Chápeš, abys nežil jako chuďas. Zabít by tě nemohli, to jo, ale co jinak? Jak to zužitkovat, aby byla nějaká kvalita života, když už bys tu musel bejt tu věčnost?

ivzez

Rozumní lidé by o nesmrtelnost pravděpodobně zájem neměli, ale těch druhých je také dost …