bolak

Jakým způsobem bezpečně a levně poslat balík, tak aby byla jistota že dostanu zaplaceno?

Vyjma dobírky. Někde jsem kdysi četl, že je možné aby mi člověk poslal peníze s tím že v bance budou jakoby „zamčené“ a budou čekat až majitel účtu potvrdí že mu došla zásilka, a dá bance vědět, že částku mohou uvolnit. Skutečně to takhle jde, a v případě že jo, jak se daná služba jmenuje?

Nejlepší odpověď
anonym

Říká ti něco zpětná platba?

Zdroj: http://www.dtes­t.cz/clanek-3518/zpetna-platba-pomaha-resit-potize-pri-online-nakupech

bolak

barbakan: neříká, ale i tak tomu moc nerozumím :) hlavní věc, dá se ta zpětná platba uplatnit i v případě že nejde o online obchod ale 1 člověk posílá balík druhému člověku?

konkrétní příklad: prodávám něco přes inzerát, ozve se člověk (homo sépiens) a teď je problém, já mu to chci poslat zboží až potom co budu mít jistotu že poslal peníze, a on zas musí mít mít jistotu, že když pošle peníze, tak skutečně dostane zboží které si objednal..

anonym

Pokud nechceš použít dobírku, tak převzít zboží osobně.

bolak

řešení?