tonda11

Jakým typem barvy se dá obnovit nátřená zeď v bytě 30 let starým olejovým emailem?

potřebuji obnovit poškozený nátěr v kuchyni, který byl proveden olejovým emailem na zeď s fermežovým základem. Jaký je vhodný typ barvy a postup práce. Děkuji

Odpovědi
Hufnágl

Takto natřenou stěnu ničím nepřetřeš. Musíš emailovou barvu mechanicky odstranit.

elkon

Jedině stejnou barvou. Je to vsáklé do omítky, nejde s tím dělat nic. Kdysi jsem něco podobného potřeboval zlikvidovat a jediný způsob byl, že jsem stěnu okopal na cihlu, znovu nahodil a naštukoval.