kazisvět

Jakým strojem řešit nepravidelné sekání vzrostlé trávy na louce cca 5 000 m2?

Louka je sice v rovině, ale je na ni vysazeno několik desítek keřů a protéká jí potok. Sekání předpokládám 3–4 x ročně. Odvoz trávy nemám zajištěn, takže bych preferoval mulčování.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Uvažoval bych pro tyto účely nejspíš o kategorii bubnových sekaček.
Jen jako příklad nabídky uvádím:
http://www.mou­ntfield.cz/se­kacky-bubnove
Doplňuji:
K některým typům je možné pořídit i mulčovač.

Další odpovědi
ladaadal

3×-4× ročně určitě bubnovku, jiná ti to nepožere, ale bubnovku s mulčováním jsem ještě neviděl (to neznamená, že neexistuje). Za bubnovkou se většinou musí hrabat.

Braník

volil bych bych bubnovou sekačku,protože pojezdové sekačky nejsou schopny vysokou trávu dobře posekat,jelikož jak píšeš ,že to chceš sekát 3.4krát do roka,
druhá volba
traktůrek,viz 1.video-poseče i vysokou trávu
http://www.mou­ntfield.cz/zah­radni-traktory-a-ridery

Jsemtady

Rozhodně bubnová sekačka typu Tera a větší, nebo něco s lištou Typu MF70 …
Jde o to jak moc je po podmáčené a kolik tam máte rákosu. Máme něco podobného, sekali jsme cca dvakrát do roka a jak Tera, nebo MF fungovali ok. Takové ty mountfieldy maličké jsou tam k ničemu, to byste museli sekat častěji. Na louce se to posekané může nechat někde v rohu na přírodní humus.

anonym

Zahradu ani ne poloviční jsme sekali lištou a zbytek sekačkou, křovinořezem nebo kosou. V rohu zahrady je kompost a tam končila veškerá tráva, pokud si ji neodvezl bratr pro prasata. Když bylo hezky, tak jsem sušila seno. To už si pokaždé někdo vzal.

Reezo

já bych doporučil zahradní traktůrek na sekání a na dosekání, kolem okrasných rostlin atd… bych doporučil křovinořez nebo strunovku 🙂