tableťák

Jakým/kterým proudem je lepší nabíjet powerbank?

Mám powerbank s input 1,5A a 2 nabíječky, jedna má output 1,0A a druhá 2,0A. Kterou je lepší nabíjet powerbank a proč? Díky :)

Někdo říká 1A, někdo zas 2A :D

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím si, že by se měl dodržovat maximální nabíjecí proud powerbanky. Proud 1 A je určitě šetrnější a pravděpodobně jde i o životnost. Předpokládám, že powerbanka má elektronickou ochranu proti přebíjení, jinak by navíc hrozila vyšší pravděpodobnost jejího zničení (až explozi).

doplněno: ačkoliv jsi nejsem jist, co vlastně určuje nabíjecí proud. Jestli powerbanka, nebo nabíječka.

Další odpovědi
Hlada

K nabíjení je potřeba použít nabíječku se stejným nebo lépe větším maximálním proudem, než je maximální vstupní proud. Nabíječka s menším max. výstupním proudem by byla přetížená. Vypnula by ochrana nebo by se poškodila.
Platí to obecně o jakémkoli zdroji a spotřebiči.

Dochy

Použij 2A pokud můžeš.
Ale jinak je to jedno, jen to tou 2A bude rychlejší a 1A by zbytečně běžela „na hran쓨

Obecně platí, že zdroj musí být schopen dát stejný nebo vyšší proud než spotřebič a zde powerbank je v pozici spotřebiče. Ale vtomto případě zvlášť vzhledem k tomu, že obvykle je proud z USB omezen specifikací a powerbank musí počítat i s tím, že bude připojena do klasického USB portu, všechny powerbanky které zvládají nabíjení i vyšším proudem musí mít řídící obvod který nabíjení přizpůsobí připojenému zdroji.

Kulpix

Tím 1 ampér.

Kepler

Hlada: máš pravdu, popletl jsem si to s něčím jiným. Tazateli se omlouvám.