moncl

Jakým příkazem zkopírovat soubory z diskety na pevný disk v systému ms-dos?

Doplňuji:
Zapomněl jsem napsat,že chci jedním příkazem zkopírovat celou disketu.Tedy,že nechci kopírovat jednotlivé soubory.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

On se ejště používá DOS ? To se divím

Pokud si pamatuji tak z diskety příkaz copy A:*.* C:\slozka\slozka\

nebo modernější příkaz xcopy

Další odpovědi
anonym

Napis A: a ENTER.
U prikazoveho radku A:\> napis „dir“, pokud chces zobrazit seznam polozek na dikete (na jednotce A).
Pokud je jmeno souboru napr. myfile.txt, napis:
copy myfile.txt c:\windows
Doplňuji:
MS DOS frci Michale Kole, kazdy ho ma na pocitaci, Ty ne? 🙂

mosoj

Na DOSU si vedu účetnictví a ještě hodně dlouho si s ním vystačím !!!
Mám na to vyčleněný jeden starší počítač. Dosovské příkazy jsou opravdu nepraktické takže jedu na souborový manažer M 602. Je to opajcnutý starý Commander.
Doplňuji:
DISCOPY A: C:

Potom existuje ještě celá řada parametrů, které kopírování upřesňují.