Kelt

Jakým pravidlem se řídíte vy, pokud se to dá nazvat jako pravidlo?

Lidé spolu komunikují, baví se a když někdo něco chce, tak 7 % záleží na tom, co bylo řečeno , ale 36 % záleží, jak to bylo řečeno a zbytek 57 % závisí na řeči těla. Představte si, že do banky přijde lupič a bude říkat slabým hlasem, že je to přepadení , bude mít pomalé reakce a pod. TAkže mu nebude nikdo věřit a nebude přesvědčivý. Pokud na mne někdo křičí, tak se s ním nebavím, ale když je příjemný, tak se s ním bavím. Ale vzpomněl jsem si na seriál Já Claudius, kdy váhali, zda bude Claudius císařem, protože koktá. A on jim na to odpověděl, že nezáleží na tom, jak se co říká, ale co se říká. Takže co je správné a co používáte? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Kloním se k názoru, že není rozhodující co se říká, ale jak se to říká. Výjimku tvoří psané slovo. Jen menšina lidí má schopnost opravdu naslouchat jiným. Větší úspěch mají mistrní rétorové, kteří bouchají pěstí do stolu, ačkoliv kadí nesmysly.

Další odpovědi
nyjono

Taky souhlasím tím, že většé váhu má JAK se něco říká.
A ještě větší, jak se ně co dělá. Prostě hítpříkladem.
Něco říkat a dělat jinak moc rámusu neudělá.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.