Jakým pólem se řídí, orientují zvířata, severním nebo magnetickým?

Nejlepší odpověď
beer

Většinou podle magnetického.
Další orientace – podle slunce, hvězd atd., může být ovlivněna počasím.

Zdroj: Studium

Další odpovědi
Psychotic

„Severním nebo magnetickým“ je nesmysl. Druhy pólů jsou tyto: geografický (jako na glóbusu), magnetický (kam se stáčí kompas) a geomagnetický (vědecký konstrukt).

Protože geografický nemají zvířata jak poznat a geomagnetický je… složitý, zvířata se můžou orientovat pouze magnetickým pólem.

Ale nevím, které že zvíře by se podle nějakých pólů mělo orientovat.

Medulienka

Tak tady je jeden článek ve kterém se píše o magnetickém poli a je jich více. A také se orientují třeba podle hvězd nebo Slunce.

Zdroj: http://oko.yin­.cz/5/zvirata-a-orientace/