Viktorie II.

Jakým nezvyklým způsobem jste otevřeli lahvové pivo?

Něco jsem našla: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=xo37nEyaf­Q4

Nejlepší odpověď
aliendrone

Lahváč jde otevřít na ohromný počet způsobů. Já osobně ho umím otevřít např. o stůl (desku), židli, dveřní futra, nožem, klíčem, o druhý lahváč, vhodný kámen, zubama (to jsem ale dělal v mládí [blbá frajeřina], dnes již ne, přeci jen už jsem věkově odvápněný, zuby a kosti už nejsou jako kdysi)…

Škoda času vypisovat. ;) :D :D

Již se tu řešilo PROČ nejde otevřít tak easy jako cidery (či lahvová piva v jiných, obvykle mimoevropských zemích), ale nějak se to nedotáhlo (myslím). Neví někdo? :)

Další odpovědi
paul1

Zkoušel jsem mincí, šlo to. Potom sekerou, nebo zednickou lžící, také to šlo. Velmi se mi líbil styl zavírání lahváčů ve Švýcarsku. Tam mají plastové víčka, které se dají otevřít prsty a mají při zavírání dvě polohy: jednu „proti vosám“, tu je víčko jen slabě nacvaknuté a druhá je napevno, při které neuniká z lahve vzduch.

zjentek

He he tak to mně prozraď způsob jakým lahváč otevřít nejde bo takový já NEZNÁM! 😝

Aliene, řekl bych že na „vině“ budou poctivá víčka, asi ještě stará poctivá česká práce ale neboj, to se jistě BRZY změní!

marci1

Sice se nejedná o lahvové pivo, ale plechovkový Birell. Příbuzná mi ho podala a řekla: „Otevři si to nosem!“(zřejmě myslela nožem). Nosem to fakt ještě neumím, ale člověk se pořád učí. 🙂

Filip84

Pincetou, jehlou (velkou), jídelníma hůlkama.

jáára

Papírem. Normální A4.

Ametyst

To je krásná otazka. Aliendrone se jí ujal skvěle, moje odpověď by byla jen podmnožinou.:-) Jen bych asi zdůraznila futra.

aliendrone

Ametyst>>> Děkuji za pochvalu, ale abych byl upřímný, tak faktem je, že ŽÍZEŇ asi v každém probudí doposud netušené zdroje invence. ;) :D :D

led

marci1, zaujímavý nápad. Skúsila som to, prirodzene nie svojim, ale soška, ktorej nos som použila, sa potom odmietla so mnou rozprávať. Tak len stojí na svojom mieste a mlčí. 🙂

zjentek

Zatím nejlepší votvírák vždy při ruce je otvor pro oko v lebce, dokonce bych dal krk za to, že při otevírání ho můžu přivírat a rozevírat, resp. nastavovat si průměr 😜

jirka F

Aliendrone: A už se ti někdy stalo při otvírání nožem že sis vážně ublížil.

Dochy

Myslím, že při rozumném použití přiměřeného nože nebezpečí nehrozí.

aliendrone

jirka F, Dochy>>> Souhlasím, ještě se mi to nepodařilo a to ani ve značně podroušeném stavu. Na druhou stranu se mi povedlo přo tom nůž upustit tak šikovně, že spadl rovnou do kanálu. ;) :D :D