TONICK

Jakým nastavením lze zvýšit dosah signálu WiFi modemu?

Někde jsem četl, že nějaké „svícení“ modemu, jehož max. hodnota je ale ošetřena nějakým zákonem, se dá zvýšit a tím docílím vyššího dosahu WiFi signálu. Anténky už jsem i vyráběl a taky mají svůj efekt, ale pokud půjde i tohle, bude to paráda.. Jen nevím, kterou tu hodnotu v nastavení toho modemu upravit, aby mi to ten dosah zvedlo 🙂 Díky za odpověď
Doplňuji:
Obě zařízení mám poměrně silné na zpracování signálu – jak přijímač, tak vysílač.. Co mám tedy nastavit?

Odpovědi
arygnoc

darmo nastavíte dosah routeru na 200m (udáva sa v dB, je tam zákonom povolený limit), keď karta na príjem signálu má dosah 50 m.
Záleží na oboch zariadeniach, ako na vysielači, tak i na prijímači.
Doplňuji:
Výkon, udáva sa v dB.
Zákon stanovuje max. 17 dBm-1.