Avatar uživatele
Marieberta

Jakým mediem mohu přeinstalovat Windows XP profes. na které mám licenci?

Ahojte. Mám starší pc se štítkem Windows profesionál a byla jsem nucena celkově vyčistit, tak jsem zvolila novou instalaci vypůjčeným mediem, ale můj klíč to nevzalo. V obou případech se jednalo o Windows XP prof. SP2
tedy stejná verze. Může prosím někdo poradit co s tím?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3844 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Doporučuju Vám to dát do servisu, ať Vám to tam nainstalují, běžný uživatel by takovou instalaci dělat neměl, neboť je to velký zákrok do počítače. V servisu navíc vše nastaví tak, aby ten počítač byl schopný fungování, poradí nějaké základní rady, jak se o něj starat. Ale jde hlavně po to poinstalační nastavení jako instalace ovladačů ke komponentám, instalace aktualizací a základních programů apod.

Jinak podpora Windows XP bude končit 8. dubna 2014 a to znamená, že Microsoft nebude vydávat žádné aktualizace a to v praxi znamená, že počítač je mnohem pak zranitelnější vůči virům a jiným útokům, protože ty aktualizace zalepují díry v tom systému, které pak viry apod. zneužívají k tomu průniku do počítače (a nejen k průniku tedy).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Pokiaľ to nebol windows OEM, to znamená ku konkrétnemu počítaču, na hardisku máte uloženú inštaláčný adresár, nachádza sa na disku s vyšším číslom (písmenom), napríklad disk X, ktorý je len na čítanie, chránený proti prepisovaniu. V tom prípade stačí pri štarte, ešte predtým, ako nabehne systém, pomocou klávesy napr.F8 (F9,F10,F12 pofľa značky PC) zastaviť štart systému a využiť možnosť opravy.
Doplňuji:
Oprava „Pokiaľ to nebol windows OEM“
správne má byť „Pokiaľ to bol windows OEM“

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
HugoCharles

Musíš si sehnat nejenom stejnou verzi SP ale i stejnou licenční verzi (OEM vs FPP vs…).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

musis mit stejnou verzi instalacniho cd,pokud ji nemas ,tak si ji stahni z webshare nebo uloz.to.nebo pouzi oprane cd od nejakeho vyrobce,tato cd reg klice nechteji,aktivaci provedes potom.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek