Marieberta

Jakým mediem mohu přeinstalovat Windows XP profes. na které mám licenci?

Ahojte. Mám starší pc se štítkem Windows profesionál a byla jsem nucena celkově vyčistit, tak jsem zvolila novou instalaci vypůjčeným mediem, ale můj klíč to nevzalo. V obou případech se jednalo o Windows XP prof. SP2
tedy stejná verze. Může prosím někdo poradit co s tím?

Nejlepší odpověď
Bedy

Doporučuju Vám to dát do servisu, ať Vám to tam nainstalují, běžný uživatel by takovou instalaci dělat neměl, neboť je to velký zákrok do počítače. V servisu navíc vše nastaví tak, aby ten počítač byl schopný fungování, poradí nějaké základní rady, jak se o něj starat. Ale jde hlavně po to poinstalační nastavení jako instalace ovladačů ke komponentám, instalace aktualizací a základních programů apod.

Jinak podpora Windows XP bude končit 8. dubna 2014 a to znamená, že Microsoft nebude vydávat žádné aktualizace a to v praxi znamená, že počítač je mnohem pak zranitelnější vůči virům a jiným útokům, protože ty aktualizace zalepují díry v tom systému, které pak viry apod. zneužívají k tomu průniku do počítače (a nejen k průniku tedy).

Další odpovědi
led

Pokiaľ to nebol windows OEM, to znamená ku konkrétnemu počítaču, na hardisku máte uloženú inštaláčný adresár, nachádza sa na disku s vyšším číslom (písmenom), napríklad disk X, ktorý je len na čítanie, chránený proti prepisovaniu. V tom prípade stačí pri štarte, ešte predtým, ako nabehne systém, pomocou klávesy napr.F8 (F9,F10,F12 pofľa značky PC) zastaviť štart systému a využiť možnosť opravy.
Doplňuji:
Oprava „Pokiaľ to nebol windows OEM“
správne má byť „Pokiaľ to bol windows OEM“

HugoCharles

Musíš si sehnat nejenom stejnou verzi SP ale i stejnou licenční verzi (OEM vs FPP vs…).

anonym

musis mit stejnou verzi instalacniho cd,pokud ji nemas ,tak si ji stahni z webshare nebo uloz.to.nebo pouzi oprane cd od nejakeho vyrobce,tato cd reg klice nechteji,aktivaci provedes potom.