terissam

Jakým jiným kořením můžeme nahradit majoránku?

Dobry den,
rada bych pripravila nektere nase ceske pokrmy, ale skoro vsude je treba majoranka. Bohuzel ziju v zemi, kde se toto koreni neda sehnat. Muzete mi prosim poradit nejakou jinou bylinku??
Dekuju!!!
Doplňuji:
dekuju moc za rady, zkusim to s oreganem a uvidime…lepsi nez nic…
zatim se moc necitim na pestovani bylinek, uvidime, treba tomu casem prijdu na chut.
bydlim v kamerunu, takze je to tu s postou trosku komplikovanejsi, vzhledem k tomu, ze tu neexistuji poradne cisla domu ani nazvy ulic…a dhl se mi platit nechce, zas tak akutni ta majoranka neni :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

majoránku nenahradíš aby to mělo stejnou chuť.
Těžko dáš do bramboračky či bramboráku bazalku či oregano to už prostě není ono.
Musíš vymyslet jídlo české bez majoránky.
Doplňuji:
tome -dobromysl je oregano to má jinou chu´t

Další odpovědi
tom004

Dobrý dden.Jediná bylinka,která mne napadá,je dobromysl.Tím lze,majoránku nahradit.Nahradí majoránku,i v bram­boračce.
Doplňuji:
Hanulko11,s tím souhlasím,ale náhrada je možná.Už má babička,ho používala.A,tady je i důkaz.

http://www.fi­tlife.cz/orega­no

baghira

Nevím, ve které zemi žiješ, ale nechat si poslat pár sáčků majoránky poštou přece nemůže být žádný problém. Priority mail do tichomoří je za 80 Kč, napiš mi adresu, a já ti to třeba pošlu :)
Doplňuji:
Dobromysl obecná (Oregáno) je blízkým příbuzným majoránky a často se také označuje jako „divoká majoránka“.

Dvě věci však dobromysl od majoránky odlišují – chutná trochu jemněji a je více odolná proti mrazu.

http://www.ces­kebylinky.cz/do­bromysl-obecna-oregano-/

Deli

Trochu ji může nahradit petrželka.

dědapetr

A co zkusit nahradit tymiánem.
http://www.sve­treceptu.cz/re­cepty/4760/do­maci-sekana-se-zeleninou.html

arygnoc

majoránka je balena po 8 g.
proč si nenecháte z „domu“ poslat 1–2 balíčky normálním dopisem?
Doplňuji:
tak internet mate a jsou problemy s postou?

hm, hm, kdo by to do kamerunu rek.

elektrikář

Další možnost si nechat poslat semena a pěstovat třeba v květináči.Firmy s kořením jí mohou zaslat stačí si jí na netu objednat.

pokazdejinak

teď mi v jednom receptu doporučovali místo majoránky libeček… ale nemám s tím zkušenosti, netuším jak libeček chutná :)

baghira

Kamerun! Teda představoval jsem si teda ledacos, ale tohle překonalo všechna moje očekávání :O
Poslat balíček majoránky diplomatickou poštou na adresu honorární konzulky paní Věry Yabeko do Douala, kde by sis to vyzvedla, to by asi byl těžký úlet, co? Ale dojít by to mohlo.