Radomír.cz

Jakým jazykem se mluví v Černé Hoře?

Jazyky – Černá Hora

Nejlepší odpověď
led

Oficiálne černohorský jazyk
Bežne sa dohovoríte aj „starou“ srbochorvátšinou, chorvátšinou, srbštinou
Môžte použiť aj češtinu, alebo slovenčinu, nemčinu a angličtinu.

Náš bežný spôsob komunikácie počas pobytu: ja slovensky, oni srbochorvátsky

Další odpovědi
mandat

Černohorsky. Jedná se spolu s bosenštinou, chorvatštinou a srbštinou o ze srbochorvatštiny uměle vzniklé jazyky po rozpadu Jugoslávie. A u hranic s Albánií i albánsky.

burek

Říka se tomu černohoršina,ale když se to má vysvětlit tak to většina chápe jako směs srbštiny a chorvatštiny,což jsou dva strašně podobné jazyky.V Chorvatsku se používa jen latinka(abece­da),v Srbsku i latinka i cirilka(azbuka) ale převažuje azbuka, a v Černé Hoře se také používají oba písma ale tady zase převažuje abeceda.

dominika1234

dle ústavy tam mluví černohorštinou, jinak asi srbsky

Kelt

V Černé Hoře se mluví černohorsky, na různých výrobcích je MN – Monte Negro.