Krejcík

Jakým jazykem se hovořilo v Pripjati v době zkázy Černobylu?

Ukrajinsky nebo rusky? Já si myslím, že ukrajinsky, neboť je to na území Ukrajiny. Ale někdo známý mi argumentoval, že se tam dříve mluvilo převážně rusky. Popravdě nevím. Sleduji ten nový seriál, kde je to samozřejmě převážně anglicky pro pohodlí diváků.

Nejlepší odpověď
Arne1

Rusky. Ruština byla (a do značné míry stále je) univerzální komunikační jazyk pro všechny ex-SU státy. Někde je dokonce je její používání zákonem povoleno i úředně, jinde je z politických důvodů potlačována.

Další odpovědi
Edison

Běžně asi ukrajinsky. Úředně rusky. Jinak ono kdo to nezná, tak si o ukrajinštině řekne, že to je jen divná ruština, dialekt, nářečí…

Mc Merkurion

… vzhledem k tomu, že to vlastně bylo nový, uměle vytvořený město, které bylo osídleno pracovníky elektrárny, je více než logické, že se zde mluvilo převážně rusky …