zjentek

Jaký zvuk vydává déšť?

Například šustí?

Jo a šustí taky listí, čili možná i déšť, pokud prší na listí. (;

Nejlepší odpověď
marci1

Hezké názvy zvuků deště použil Karel Čapek v povídce „Požehnaný déšť“ (Zahradníkův rok): 🙂
… provazy deště crčí na dlažbu, země vydechne téměř hlasitě, voda šumí, bubnuje, pleská, drnčí do oken, ťuká tisíci prsty v okapech, běží stružkami a zvoní v kalužích…

Další odpovědi
elkon

Šumí, ten výraz se používá i v písních.

Kazatel

Déšť vydává bílý šum. Nicméně možná tě překvapí, že šumy mají i jiné barvy 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/B%C3%ADl%C3%BD_%C5­%A1um

Filip84

Šustí šusťákovka, hlavně taková ta „Beierte“, co prodávali Vieti v devadesátkách za „čistapade“ (universální cenu), pak šustí peníze, teďka šustí (některé) značkové, či „značkové“, hadry Ukrajinců Adidas / Adidus / Adidos / samo-domo výroba: našij na to tři proužky!, že, ale déšť šumí, a když máš, třeba, plechový parapet, a nemáš přesah střechy (panelák), tak i bubnuje.

Kazatel

Zjentkkkuuu Zjentkůůů, šustí prachy, nebo ještě můžeš šustit i ty, rozhodně ne déšť 🙂
https://cesti­na20.cz/slovnik/sus­tit/

zjentek

🤣