Elenha

Jaký zvolit typ zásilky do zahraničí a jak vyplnit obálku?

Zdravím, rozhodla jsem se napsat dopis k Vánocům své kamarádce do Německa. Nikdy jsem žádný dopis neodesílala, proto si nejsem jistá, zda zvolit spíše „obyčejnou zásilku do zahraničí“ nebo tu „doporučenou“. Jaký je v tom rozdíl, kromě rozdílné ceny a případným úhradám pošty na škodě? Pokud bych zvolila například ten obyčejný, jak správně se má obálka vyplnit? Kam bych měla napsat adresát, odesílatele, příjemce a podobně?
Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se na stránky České pošty, kde najdete, jak vypadá adresa do ciziny.

https://www.ces­kaposta.cz/ra­dy-a-navody/jak-spravne-nadepsat-zasilku#4

https://www.go­ogle.cz/search?q=a­dresy+na+ob%C3%­A1lk%C3%A1ch&cli­ent=firefox-b&dcr=0&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ved=0a­hUKEwjQxtayjY­rYAhVHLFAKHW4AB­wsQsAQINw&biw=1112&b­ih=881

Obyčejný, nebo doporučený dopis? Na doporučenou zásilku máte doklad. , který musíte vyplnit a pošta potvrdí. Záleží na vás.

Adresy příjemce i odesilatele se píší v obour případech stejně.

Doplnění.
Vyplňování dokladů platí tehdy, pokud nemáte zákaznickou kartu.

Další odpovědi
Drap

Stejně jako v Česku. Na předtištěné obálce to máš naznačené, Zpáteční adresu v levém horním rohu.

anonym

zaplat kamosce kredit a data a napis ji dopis pres facebook mas to levnejsi jednodusi

ivzez

Já bych to poslala obyčejnou poštou,
nehonila bych kamarádku, aby si dopis vyzvedla na poště.

JájsemRaibek

Jen upřesním, že u tvé adresy odesilatele napiš Czech republic a do adresy adresáta napiš Deutschland.
Jinak v případě Německa nejsou nároky tak velké, ale jinak se adresa adresáta píše v jazyce v zemi určení, popř. francouzsky (což je mezinárodní poštovní jazyk).
Těžko totiž bude japonská pošta číst adresu psanou v latince česky.
Hulmiho Ukolen
U mostu 15
Nagasaki

kristýnary

Ahoj, já posílám několikrát do roka dárek kamarádce do Anglie a nejvíc se mi osvědčila společnost https://www.e­mons.cz/spedi­ce-pusobnost/preprava-zasilek-a-zbozi/ u které mě přeprava zásilky přišla nejlevněji a pokaždé ji v pořádku doručili.