Tuskan

Jaký způsob dopravy vybrat, aby mi zásilku z Číny doručila Česká pošta?

Dobrý den, chtěl bych si objednat balíček z Číny, ale chtěl bych si ho nechat zaslat jako poste restante (tj. že se mi uloží na poště). Je mi jasné, že přes FedEx ani DHL to nepůjde, jaký způsob dopravy mám tedy vybrat, aby mi zásilku doručila ČP?

Díky, Daniel

Nejlepší odpověď
autacek

Vybereš běžnou, tu nejlevnější dopravu, se sledováním zásilky. Pošta ti balík dost často uloží, aniž by se jej pokoušela doručit, případně jej uloží, když tě nezastihnou. Poste resrante bych neriskoval, neb se nemusíš vůbec dozvědět, kdy zásilka přijde, choď se měsíc až dva ptát na poštu, navíc pošta doporučeným zásilkám dává následně česká čísla, tak že fakt to musíš sledovat na netu a co vím, občas se jim to nepovede.přez­načkovat a pak to nedohledáš. A to ani nezmiňuji situaci, kdy by zboží nebylo osvobozeno od DPH či cla, tam by tě pak hledal i doporučený dopis na úhradu celních služeb…

Další odpovědi
Edison

Běžbně posílaj ťamani počtou a netřeba P-R. Normální úložka je 14 dní, lze prodloužit o 15 dní a to opakovně a to jak již u došlých zásilek, tak i u VŠECH očekávaných. S doručovacími službami se lze dohodnout, pokud znáš číslo zásilky. Teda… jak se kterou. FedEx, DHL, UPS nejsou problém. GLS, PPL už někdy ano. Ale i tam se mi povedlo se s nimi domluvit. To je ale o znalosti zásilky a je třeba si to sledovat a hlídat, občas s nimi komunikovat.

Pokud ale vím, že budu mimo, tak si nechávám zásilky poslat jinam, ke kamarádovi, nebo do práce. Do práce jen ty předem zaplacený, někdy, pokud je dobírka, ke kamarádovi a předem se s ním domluvím.