Rokio

Který zpěvný pták je podle vás nejhorší pěvec?

Podle mě je to vrána. Ta dělá jenom krá krá. A přitom patří mezi pěvce, což potvrzuje samotná Wikipedie.

zdroj obrázku: pixabay.com – https://pixaba­y.com/photos/crow-raven-bird-black-animal-828944/

Nejlepší odpověď
ivzez

Nevím, o tom, který zpěvný pták mi zní nejhůře, jsem nikdy nepřemýšlela.

Trochu odbočím:
Řada básníků píše o slavících, z čehož by se dalo soudít, že jejich zpěv bude většině lidí znít příjemně, ale mně slavík vždycky připadal „takový nevýrazný“.

(Ptáš se na subjektivní pocit, jehož znalost ti k ničemu nebude.)
___

Před opravou otázky: Samozřejmě, že ten nejhorší.
(Kdyby ses zeptal „Který?“, zněla by odpověď jinak.)

Další odpovědi
Kelt

Odborné značení z přírodních vět nemá nic společného s tím, zda se ti něco líbí nebo ne. To je tvůj subjektivní pocit. Prostě ptáci pěvci jsou podle určitých charakteristických rysů řazeny do dané skupiny (kmene, čeledi a pod). Dále jsou třeba dravci, kurovití a pod.
V chemii máš třeba silné a slabé kyseliny a neposuzují se podle toho, zda tě přemohou nebo ne. Nebo existují lehké a těžké kovy a podobně.
A hlasový projev ptáka slouží pouze určitým druhům, má signály hledání potravy, ochrany, nebezpečí a pod.

EKSOT123

Třeba taková kvíčala (drozd kvíčala) je pravděpodobně se svým zpěvem velmi spokojena. Častokrát jsem slyšel, jak si nějaký zpěváček zkoušel své nejlepší árie, a přiletěla vedle něj kvíčala a sebevědomě začla předvádět své umění. No a když třeba děláš na zahradě a celý den ti do toho hlučí stokrké hejno kvíčal, je to na Chocholouška.
Přitom ostatní drozdi pějí pěkně. Ale kvíčala je zase nejhezčí vzhledově. Srovnej třeba drozda zpěvného: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=2NDCuSCmVCA
s drozdem kvíčalou. Kupodivu jsem nenašel žádnou kvalitní nahrávku, kde by zpěv kvíčaly pořádně vynikl: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=xLxpHhdCYVs

kelley

Pro mě je nejhorší asi sojka obecná (krkavcovitá, stejně jako uvedená vrána). Nekdy se toho jeího skřeku až bojím. Na druhé straně umí i napodobovat hlasy jiných ptáků.

Rokio

ivzez: Děkuji za upozornění.

ivzez

Bylo by příjemné, kdyby sis to zapamatoval
nebo někam poznamenal.
Dnes tu máš stejně chybných více otázek.