Avatar uživatele
Yggdrasil.

Jaký ze čtyř temperamentů je nejčastější?

Sangvinik, cholerik, flegmatik, melancholik?
Jistě, že člověk v sobě nemá jen jeden, ale kterej u lidí nejčastěji převládá? (Popřípadě nejmíň často, no, chápete.)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? gagaga, lota, petra15 před 3688 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jikra

Já to chápu. Ale možná, že žiju v úplně jiném dimenzi, protože u mě to v běžném životě procentuelně vychází na: 60% choleriků/10%san­gviniků/10%fleg­matiků/10%melan­choliků a 10% JÁ. Já,já,já,jenom já.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Na otázku neexistuje vyčerpávají odpověď.

  1. Žádný člověk není čistý sangvinik či čistý melancholik. atd. Jednotlivé temperamenty v člověku vytvářejí mix, v němž však je jeden, někdy (i dva z nich) dominantní.
  2. Výzkum se dělá třeba pro učitá povolání, např. vedoucí pracovníky, manažéry, nikoliv obecně. Takže při prrůzkumech jde jen o malé vzorky jedinců.

Stejně tak je to v odkazu Lamalam. Jde o vzorek temperamentu u 21 žáků 5. ročníku, ale jen z hlediska motivaci pro učení a učební styl. Autorka test nazvala motivační. .

Vezměte si jedince, kteří jsou ve vaší blízkosti a zkuste si je sama zařadit a hodnotit jejich všechny projevy jednání. Zjistíte, který temperament u nich převládá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
petra15

Rekla bych, ze sangvinik…:)
Doplňuji:
Je nejcastejsí…:)

Upravil/a: petra15

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Ve zdroji je výzkumná zpráva na toto téma, ale týká se pouze školních dětí. Podle ní je nejvyšší zastoupení melanchliků – 34%.

Zdroj: http://www.sko­laplnapohody.cz/fi­les/prezentace/ma­povani-stylu-zakova-uceni.doc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Většina lidí se dnes přetvařuje a chová se jako sangvinik než je něco vytočí, nebo se snaží to brát na oko vše lehkovážně jako flegmatik ale skutečnost je jiná. Ta se pozná až při skutečné zátěži.
Zajímavé je, že i u zvířat lze dobře rozpoznat typ temperamentu. Na vojně jsme měli strážní psi u který se poznal dobře temperament.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Podle mého okolí bych řekla, že cholerik.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek