annas

Jaký zápřah ke kočáru směla pooužívat šlechta a církevní hodnostáři podle svého titulu?

V kterém zámku na Moravě se nachází jedinečná sbírka kočárů? Jeden z nich byl zapůjčen i do filmu Amadeus?

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak pravděpodobně se jedná o zámek Čechy pod Kosířem.

Bohužel na zbytek otázky odpověď neznám a musím se přiznat, že jsem nic nenašla, ale budu to ještě zkoušet.

Tak jsem ještě tápala a něco jsem našla,,,

V Čechách pod Kosířem jsou kočáry, ale v Amadeovi byl z Náměště na Hané.

Vyšší šlechta – s možností volit krále – šestispřeží. Rytíři čtyřspřeží. Velvyslanci v cizině – trojspřeží. Pohřeb slavného – až osmispřeží.

Biskupové – obvykle trojspřeží.

zdroj:http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:r8mEQ­gsCMzgJ:www.swen­ney.hustej.net/3D/+sp%­C5%99e%C5%BEen%C3%AD+v+k­o%C4%8D%C3%A1rech+ve+st%­C5%99edov%C4%9Bku&­cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz