Zvědavý

„Jaký vztah“ mají učitelé k žákům na soukromých středních školách ??

Vzali mě na soukromou SŠ (na nástavbu) ale váhám s nástupem protože mám strach že by to na mě bylo moc těžké (navíc by to bylo dálkově a chodil bych do práce) Tak se chci zeptat – především těch co chodili nebo chodí na soukromou SŠ jestli ti učitelé opravu „mají zájem“ aby žáka naučili (z mé strany by zájem byl) nebo „když napoprvé nepochopíš máš smůlu“ pardon nevím jak to lépe napsat. Jsem trochu „pomalejší“ tak by mě zajímalo jestli to má cenu do toho vkládat tolik peněz a jít tam s tím že to nebudu zvládat..díky
Doplňuji:
pomalejší chápání, nestačí mi danou věc či postup vysvětlit pouze jednou, je třeba vícekrát, navíc jsem úplně tupý na matematiku

Nejlepší odpověď
gecco

Student soukromé školy je jejím platícím zákazníkem – takže jeho spokojenost je na prvním místě (nespokojený zákazník neplatí)…
😉
Doplňuji:
Učitelé (obecně) , pokud vidí zájem, nemají problém danou látku vysvětlit opakovaně případně ´jinak´…
Prostě jen musíš změnit své ´přesvědčení´, že „nebudeš zvládat“ – na BUDU ZVLÁDAT…
😉

Další odpovědi
anonym

Myslím si, že se dost podceňuješ, jestli víš, že to zaměstnavateli nevadí, tak do toho jdi a neboj se ničeho. Učitelé mají opravdu zájem na tom, abys prošel, abys to zvládl, nejen na soukromé škole, podle mě jde především o to, kdo je na místě učitele, co je to za člověka. Nejsi vůbec pomalejší, proč to píšeš?

ivzez

Mám zkušenost „z druhé strany“ – učila jsem
na soukromé střední škole dálkové nástavby.

Učitelé mají zejména k dálkovým studentům velice vstřícný přístup, oceňují, že žáci učení věnují mnohem více úsilí než „deňáci“. Uvědomují si, že tito studenti mají svou práci, často i rodinu a k tomu si ještě přibrali studium.

Já jsem „dálkaře“ učila hrozně ráda. Věděli, proč chodí do školy,
chtěli se něco naučit a bylo znát, že si možnosti studia váží. S tím
jsem se u „denních“ žáků moc nesetkávala.

Myslím, že v přístupu vyučujících není problém nikde (na žádné škole).
Občas (i když u „dálkařů“ jen velmi zřídka) je naopak problém v přístupu
těch žáků, kteří si myslí, že stačí zaplatit …

Problém je v něčem jiném:
Dálkové nástavbové studium u nás probíhalo jednou týdně,
během odpoledne měli žáci tři dvouhodiny – během nichž
se prověřilo učivo z minulých hodin (většinou písemným testem)
a navázal další výklad – spíše přednáška (na víc nebyl čas).
Na konci hodiny jsme se vždy ptali, zda všichni všemu rozumněli,
dali jsme prostor pro otázky (ale téměř nikdo se na nic neptal) …

Bylo možné si s vyučujícími dohodnout konzultace, ale ani těch žáci
moc často nevyužívali, protože jim zaměstnavatelé nedávali volno.

Tzn., že většina učiva byla na žácích.

———
Nejproblematitější je první rok, přestože učivo ještě není příliš náročné.
Je potřeba se naučit spoléhat na sebe, zorganizovat si čas a učit se
průběžně (ideálně každý den aspoň chvilku) – dosáhnete tak lepších
výsledků, než kdybyste se nárazově učil celé víkendy.

———
Určitě to zkuste. S učiteli podle mne nebudete mít problémy, mají zájem naučit.
Uvidí-li snahu a pravidelnou práci, budou se snažit Vám pomoci. Dokážete-li si zařídit čas v jejich pracovní době, můžete využívat i konzultací (nechat si potřebné znovu vysvětlit). U nás byly konzultace zahrnuty ve školném, takže za konzultace
už nikdo nic neplatil.

Mezi žáky u nás byly pěkné vztahy, všichni si navzájem pomáhali.
Myslím, že byste našel „pomocnou ruku“ i u svých spolužáků.
Doplňuji:
Oprava:
… rozuMĚli …
(To M a N by neměly být vedle sebe – asi jsem „klepla“ obě klávesy naráz.)

anonym

Tak si zkuste zaplatit nadstartní péči?Jelikož se jedná o soukromníka,tak by to mohlo vyjít"kdo se ptá dozví se"…zn.soukromé možnosti.

anonym

Pumík
a z čeho to má jako zaplatit?

anonym

Nevím,někdo má peníze a někdo naturálie,ale jedno je jisté,že nic není zadarmo.

anonym

Že by jim donesl švestičky ze svojí zahrádky, ne? Ty si už sma na sebe vyděláváš? Asi ne, to bys uvažovala jinak