Kelt

Jaký vztah byl mezi Adamem a Evou z dnešního pohledu?

Bůh stvořil Adama z hlíny, prachu země. Hebrejsky země – adama, člověk – adam, z žebra Adama stvořil ženu, – žena je išša, muž je iš. A pokud tomu tak bylo, pak měli oba stejné DNA a byli vlastně ze stejného rodu, pak logicky z toho vyplývá, že se jednalo o incest, tedy styk mezi příbuznými. Je v tom někde chyba? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nesmíš těm biblickým blábolům věřit doslova. je to jen symbolika. Jak by mohla vzniknout DNA božím vdechnutím života do nějaké hliněné splácaniny? Autoři Bible očividně nevěděli co je to incest a DNA 🙂

Další odpovědi
Mc Merkurion

… přeci podle bible byl do určité doby incest povolený …

led

Súhlasím s vami, že v tomto prípade išlo o dodatočne zlegalizovaný incest. V zmysle zákona ako ľudia majúci jedného otca „zhrešili“ vzájomným pohlavnýmstykom a následným počatím svojich detí.
Ale k tomu sa viaže otázka bytostne sa dotýkajúca všetkých ľudí na Zemi, okrem alindrona (o ktorom všetci vieme, že je invander, alebo imigrant z kozmu), od ktorého „kolena“ alebo pokolenia ľudia prestávajú byť navzájom blízki príbuzní, keď pri ich vzájomnom vzťahu už nejde o incest.
PS.
Zdravím všetkých príbuzných od Adama a Evy

Dodatok:
Ak by sme Bibliu brali doslova ako Schliemann Illias (epos o dobytí Tróje), ako to, že ľudstvo dodnes nebolo schopné ani vedeckým náznakom zdôvodniť spôsob stvorenia Adama z akejsi „hliny“? Vždy bol do toho zapletený postupný mnoho miliónov rokov trvajúci vývoj od vzniku prvej bunky po prvý ľudský organizmus, s mnohými slepými odbočkami. A tu zrazu, pred pár tisíc rokmi, hopsi-dupsi ako z bábovky na ihrisku vykľul sa človek biologicky totožný s dnešným človekom.

EKSOT123

Je možné, že zpočátku bylo hodně věcí jinak, než jsou dnešní zkušenosti. Vždyť ráj možná ani nebyl na Zemi. A před pádem lidí nebyla smrt, nebyli masožravci, prý nebyly ani opice,.. dokonce prý snad i plození bylo poněkud jinak.
Ale i když zapomeneme, co jsem teď napsal, tak genetická výbava prvních lidí, (dokud se nezačaly rodit zrůdy – hybridi lidsko božští) byla bezchybná. Dnešní tvorové vč. člověka mají za generace nastřádané v genomu velké množství chyb a nadbytečných sekvencí, takže geneticky asi by v tom nebyl problém. Otázka je, jak píše Led,mě-li li Adam s Evou první styk povolen, či ne. Později, jak píše Mc Merkurion.
Zaujalo mě, jak píše Kelt, země=adama. Je zajímavé, že ze 7 či 8 kontinentů všechny začínají na A jako Adam, a Evropa jako Eva. I když původ těch slov je jiný a s tím nesouvísí, jedná se o náhodu, ale možná shůry zmanipulovanou.

ivzez

Pokud vztahu Adama a Evy požehnal sám Bůh,
nelze jej považovat za nezákonný.

K odpovědi Led:
Jak dodatečně?
Bůh jim požehnal dříve, než spolu začali žít.

led

ivzez, ako človek pre ktorého litera zákonom je svätá, popierate zákon? Tak možno chápať váš dodatok, alebo pre vyvolených zákon neplatí?
Dodatočné zlegalizovanie, prispôsobenie – ohnutie zákonov isto nájdete v dlhej histórii práva. z novodobých napríklad známa kauza cirkevných majetkov, ako môže cirkev vlastniť niečo, čo nie je jej. Myslím, že sa na túto kauzu novodobých českých dejín pamätáte.

ivzez

Led, zdá se, že není zřejmé, nač jsem se ptala:
Jaké dodatečné zlegalizování → čeho konkrétně? V čem
vidíte incest, když Eva s Adamem nebyli sourozenci?

led

„Bůh jim požehnal dříve, než spolu začali žít.“
naskakuje mi niekoľko otázok:
odkiaľ, od koho to viete?
kto bol pri tom?
Kto to môže potvrdiť? Akékoľvek tvrdenie nezúčastnených bez dôkazov nie je dôveryhodné.
alebo platí slovo proti slovu? Ak sa nemýlim Biblia bola napísaná, keď Adam a Eva už nežili. Na tvrdenie, že Boh tak nadiktoval ide tu o nedokázateľné svedectvo len jednej strany akési „ponaučenia a spomienky starého muža po dlhšej dobe“

Edison

To je ovšem základem VÍRY. V případě víry se v zásadě nic nedokazuje a automaticky se předpokládá, že co činí Bůh je pravdivé a správné. To je základ. Dokonce ne jen křesťanské, ale v podstatě každé víry. Proto se tomu taky říká VÍRA.

ivzez

Nevím to, tvrdí se to.

Odkud Vy máte informaci o tom, že šlo nelegální svazek, který byl dodatečně zlegalizován?

led

Takže nejde o dôkazy, ale o dohady.
Vychádzam z rovnakého zdroja ako vy. A otázka je položená humorným spôsobom podľa dnešných, v tej dobe ešte nejestvujúcich, zákonov. Na takú otázku je možná len humorná odpoveď.

led

Rovnaký zdroj = cirkev

Edison

Led, s tím incestem je to ale obráceně… Ač církev zakotvila incest mezi hříchy. To pochopitelně nic nemění na tom, že v nějaké třetí generaci se začínaly projevovat derenegerace v podstatě odevždycky.

klumprt

Incest je nepřirozený. Sourozenci, kteří vyrůstali spolu od malička, se obvykle vzájemně sexuálně nepřitahují. Je to nějaký pud vytvořený evoluční cestou. Církev si to přivlastnila jako skoro všechny zásady přirozené morálky.

Mc Merkurion

… houbelec, kdyby nebyl incest, tak jak by se z Adama a Evy zrodilo celý lidstvo …takže církev si to přivlastnila, ale až od určitý doby, dokud se jí to hodilo do krámu, byl legální !!!

led

V praveku nešlo ani tak o sexuálne priťahovanie v dnešnej podobe, ako skôr o pokračovanie rodu. Ak pozriete do dejín starovekých národov, tam sexuálne vzťahy medzi súrodencami neboli nezvyklé.