Rokio

Jaký vzhled má podle vás ideální žena?

Jak by měla vypadat žena, která je podle vašeho názoru krásná?

Já se nikdy neožením, protože držím celibát. Jsem panicem. Podle mě by ale hezká žena měla mít kolem 30-ti let, měla by mít výšku 1,7 metru, měla by mít štíhlé, ale zdravě vypadající tělo (žádná žena barokních tvarů), v obličeji by měla mít symetrické rysy, nesmí mít pihy (nebo alespoň ne tolik) a vlasy by měla mít černé, nebo blonďaté.

Nejlepší odpověď
Malvína

Ideál krásy je čistě subjektivní záležitost. Ani já sama bych to neuměla popsat. Krásné ženy vidím jako ty s černými vlasy, ale hodně záleží, jak celkově vypadá. Nelze přesně popsat. Když vidím ženu, která se mi líbí, dokážu říci “jo, ta je kočka”. Ale takové postavit vedle sebe, každá bude stejně něčím jiná.

Další odpovědi
annas

Rokio,.co považujete za ideál? Je to čistě subjektivní pohled. Musíte si uvědomit, co vás na ženě přitahuje,. zda krásný vzhled, nebo krásná duše.

Ideál je něco, co si vysníte. Často musíte z požadavku slevit. Krása je jen vnější stránka,. ta pomine, ale důležitější je stránka vnitřní, tedy duše, či morální vlastností. Ty jsou snad trvalé.

Jak napsala Antoine de Saint-Exupéry : „Všechno, co je v člověku krásné, je očím neviditeln.“.

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-krase/?page=2 –

Často spočívá krása v ošklivosti. Vzpomeňte si na literaturu a na prokleté ásníky. Patřil k nim např. Charles Baudelaire a jeho báseň Zdechlina.

Podívejte se na podobnou otázku marci1
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-muze-muze-na-zene-zaujmout-vic-nez-perfektni-postava-2

DoTazatel

Ne, že by na vzhledu záleželo, ale tak každý má svůj typ.

Bruneta, tmavě hnědé nebo tmavě černé vlnité a dlouhé vlasy (spíš hnědé), menší – mezi 160 až 165 cm, tmavě hnědě oči, tmavší obočí (=viditelné, tzn. žádné vytrhané a pak dokreslené tužkou), hubená, zářivé perlové zuby, rudé rty, snědá pleť (ne nějak moc, ale určitě ne bledá), příjemný libý hlas, ladná chůze a pohyby, s krásným úsměvem.

Charakterově: veselá, usměvavá a zábavná, inteligentní, sečtělá, ctižádostivá, věrná, oddaná, upřímná, svá, tvrdohlavá, trochu hašteřivá – zábavně jemně škodolibá, měla by mít stejné nebo podobné záliby jako já – v hudbě, v literatuře, stejné názory, osobitá, šarmantní, sebevědomá, silná, ale drobná zároveň (postavou :)), schopná se učit a ochotná zlepšovat se, možná spíš introvertní, ale zároveň by měla umět chodit ve společnosti a dobře mluvit, dále laskavá, příjemná, vytrvalá. Mohla by umět kreslit nebo zpívat. Taky by měla mít nějaké svoje typické „móresy,“ něco, co dělá jen ona – nějaké drobnosti, gesta, grimasy (s očima, se rty, nosem, rukama). :)

Podtrženo a sečteno: Pravděpodobně neexistující. :( :D

marci1

Vzhled ideální, krásné, hezké ženy? Myslím si, že jsou to dlouhovlasé ženy, upravené, elegantní, charismatické, se smyslem pro humor a vhodným chováním. A podoba? Něco jako tato žena: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-muze-muze-na-zene-zaujmout-vic-nez-perfektni-postava-2
🙂

Lgee

Proste jako anděl, nejlépe modré či zelené oči, ale nezáleží na tom, blond vlasy Apod neumím moc popsat ideál.

Povaha taktéž jako anděl: nemela by chodit jako prostitutka. Ale jinak to také moc popsat nejde.

led

Ideál ženy (ale aj muža) sa mení aj niekoľkokrát v priebehu jedného ľudského života.
Každé obdobie, každá spoločnosť, ale aj jednotlivec má svoj ideál, ideál krásy, ideál ženy, ideál muža, ideál života, životný cieľ… tieto sa vyvíjajú spolu so spoločenským pohľadom človeka, pohľadom na život, na svet okolo seba na poznanie života.
Nie je to tak dávno, úbohých pár tisíc rokov, keď ideálna žena bola silná (viď Věstonická Venuše), schopná mať veľa detí, poslúžiť mužovi vo všetkom a vykonávajúca všetky práce, aby muž mohol loviť a zbierať potravu.
V Starom Grécku už ideál ženy predstavovala štíhla a vysoká žena majúca amforovito rovnomerný súlad tela skrytého záhybami voľne splývajúcej látky.
Ako šli veky, stáročia, mužský ideál ženy sa menil jeho poznaním sveta a pomalým približovaním k duchovnému dotyku.
Zmenou spoločenského vedomia sa žena „zrovnoprávnila“ (ešte stále, ani dnes, nie úplne rovnoprávnou) s mužom a opäť sa tomuto chápaniu života prispôsobil aj mužský pohľad na ideálnu ženu. Ale pre mnohých zostala žena prispôsobeným rámom na obraze muža.
Ideálna žena, podľa muža,
musí mať neskutočne veľa fyzických i duševných podôb umožňujúcich mužovi prežívať jeho sny,
musí byť ako obraz v ráme, matkou a manželkou aj milenkou súčasne pre svojho muža
musí byť opatrovateľkou, gazdinou, ale nesmie pritom zabúdať aj na svoju reprezentáciu
musí byť ozdobou muža vo svete
ale načo veľa slov,
jednoducho ideálna žena je rámom na obraze svojho muža

Ale, nájdu sa aj muži, čo nehľadajú rám pre svoj obraz, ale skutočnú ženu.

Ideálna žena svojou krásou nevídanou a múdrosťou dotýkajúcou sa hviezd je žena videná očami milujúceho muža