Jessinka

Jaký význam ve válce se Sovětským svazem měla bitva o Stalingrad a bitva o Moskvu?

Nejlepší odpověď
Drap

Obě bitvy měly přímo zásadní význam.

Další odpovědi
mosoj

http://www.no­vysmer.cz/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=1171:u­kov-ujistil-stalina-moskvu-nedame&catid=39:his­torie&Itemid=50

Lamalam

Od porážky u Stalingradu Němci prakticky už jenom ustupovali a žádnou zásadní ofenzivní aniciativu už nevyvíjeli.

led

Historický a zásadný.
Moskva – hlavné mesto
Staligrad – mesto nesúce Stalinové meno
Leningrad – mesto nesúce Leninovo meno

dobiť (z nemeckej strany) a ubrániť ich (zo sovietskej strany) bola nielen otázka politickovojenská, ale i otázka prestíže. Aj keď sovietska vláda bola pripravená aj na evakuáciu najvyšších úradov. Po týchto bitkách sa situácia na frontoch zvrátila v neprospech Nemecka.

arygnoc

zcela zásadný.

stalingrad nemcom viazal obrovské množstvo armády a techniky, propagačný a psychologický vplyv (nemecký neúspech).

a v neposlednej rade sa jednalo o hitlerov osobný neúspech, nakoľko on bol autorom stratégie dobývania stalingradu – čo viedlo k devastácii a zajatiu paulusovej armády – ďalší negatívny vplyv na povesť neporaziteľnosti nemeckej armády.

ivzez

Jessinko, nemáš možnost se dnes (28. ledna 2014) podívat od 12.25 na ČT 2?
Možná, že bys to mohla navrhnout i učitelce dějepisu – ČT 2 vysílá pořad Velká vlastenecká válka: Bitva o Moskvu (přesný čas: 12.25 až 13.16).

arygnoc

zcela zásadný.

stalingrad nemcom viazal obrovské množstvo armády a techniky, propagačný a psychologický vplyv (nemecký neúspech).

a v neposlednej rade sa jednalo o hitlerov osobný neúspech, nakoľko on bol autorom stratégie dobývania stalingradu – čo viedlo k devastácii a zajatiu paulusovej armády – ďalší negatívny vplyv na povesť neporaziteľnosti nemeckej armády.

Jessinka

Drap.. A jaký?