quentos

Jaký význam mají v golfu čísla 6 a 12?

Poučte sportovního analfabeta. Potřebuju to do překladu knihy, autor zde používá sportovní metafory často a já se jich bojím jako čert kříže ;{)> má např. šestá a dvanáctá jamka nějakou obzvláštní důležitost? Jak je to?
Doplňuji:
… jasný, přinejhorším mailnu autorovi ;{)>

Nejlepší odpověď
anonym

To je opravdu pro odborníky. Z originálu to nejde vyčíst? Snažit se této metafoře vyhnout. Ale hledat a hledat aby mohlo být právě toto sděleno obyčejnému čtenáři.
Doplňuji:
To jsem tak nemohl myslet. Ale nějaký hráč golfu se najít musí i tady. Snad to neznačí dokulení do jamky ve tvaru víru nebo snad 2× otočení kolem jamky?

anonym

Přišla mě zpráva

Dobrý den,
mohl byste mně, prosím, poslat ukázku širšího kontextu, v jakém autor pro mě neznámé knihy čísla 6 a 12 používá? Jinak na váš dotaz nedokážu odpovědět, neboť čísla 6 a 12 v golfu zvláštní důležitost nemají. Děkuju.
S pozdravem
PhDr. Luboš Klikar
manažer STK ČGF
předseda Regionální komise STK ČGF Západ B
redaktor portálu ČGF www.cgf.cz
tel. +420 603 890 961
e-mail: lubos.klikar@cgf.cz
Erpet Golf Centrum
Strakonická 2860
155 00 Praha 5 – Smíchov

quentos

díky za tip i čas. P. Klikarovi jsem mailnul blizsi souvislosti.

anonym

Tak pročítám související články s počítáním. Hráč asi po domluvě s ostatními hraje na určitý počet ran. Ta šestka nebo 12 nemusí znamenat nic jiného než upozornění na možnost domluvy hry např. počet Pare?

quentos

je to možné+ a těch 6 a 12 by v tom případě bylo spíše hodně, nebo spíše málo?

anonym

Našla se kalkulačka tady http://www.gol­fovezpravy.cz/kde-hrat-golf/vypocet-herniho-hendikepu.html?id=500­41&tee=zluta&hcp=12&cal­c=1 která toho umí hodně. Podle http://www.golf-score.cz/soubo­ry/hendikepovy-system-ega-2007.pdf

Velikost: 345 KB
jsem nic nezjistil

Čistý výsledek na jamce .............­.............­.............­.............­.............­.............­...Body
Více než jedna rána nad par nebo žádný výsledek.....­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.....0
Jedna rána nad par..........­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.........1
Par..........­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.........2
Jedna rána pod par .............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­......3
Dvě rány pod par .............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­......4
Tři rány pod par .............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.......5
Čtyři rány pod par..........­.............­.............­.............­.............­.............­.............­...........6

Píší tady, že mechanismus počítání CSA je odlišný od EGA..
Podle tabulky ta 6 a 12 nevypadá na málo nebo hodně.

quentos

jde o hodnoty tzv. golfového hendikepu – snad to někomu pomůže v pochopení ;{)>

vagra

Pokud jde o hendicap-
V handicapovém systému hráč nehraje proti absolutnímu počtu ran ostatních hráčů, ale proti jejich relativnímu výkonu vůči jejich vlastnímu handicapu. Funguje to tak, že handicapový systém přidává slabému hráči na některých jamkách několik ran k dobru.

V tom případě,by to mohl být počet ran navíc pro slabšího hráče,nebo čísla jamek,kde slabší hráči,mají možnost si těch několik ran navíc vybrat.
Je to oříšek.
Podrobnosti na:
http://www.gol­finstitut.cz/in­dex.php/co-je-to-hendicap