Mirdas

Jaký význam mají rúzné druhy hvězd dle popisu v doplnění?

Mám samozřejmě na mysli ty, co něco symbolizují, jako měli i na vlajce SSSR. Od třícípé, přes čtyřcípou, pěti až vícecípé.

Barva hraje také význam?

Nejlepší odpověď
led

Viktor Palivec v knihe „HERALDICKÁ SYMBOLlKA“ vysvetľuje jednotlivé prvky a symboly, použitie farieb v heraldike
ukážky z knihy:
„Kombinace barev a symbolický význam:
Zlatá – červená = volnost, svoboda, stálost
zlatá – modrá = nezřízená ctižádostivost
zlatá – zelená = nadměrná radost
zlatá – černá = počestnost, dlouhý život
zlatá – purpurová = přátelství s nepřítelem
Če'rvená – zlatá = volnost, svoboda
červená – stříbrná = touha po mstě
červená – mod rá = dobročinnost
červená – zelená = smělost, odvaha v mlád í
červená – černá = prostředí nenávisti
červená – nachová = síla a spravedlnost

Pěticípá rudá hvězda
svým tvarem zobrazuje člověka t , j , hlavu a čtyři údy a je zde symbolem člově
čenství, Pět smyslů, pět lidských plemen, pět pevnin. Znamená tedy laickou vlá-
du z vůle lidu na podkladě hmotném, sjednocení proletářů všech zemí lidského
rodu zítřka.

Šesticípá hvězda, složená ze dvou na sebe obráceně položených trojúhelníků
tzv. Davidův štít je na vlajce Izraele“
Doporučujem pozrieť knihu, prípadne je na voľné stiahnutie v pdf na:
http://histori­e.hranet.cz/he­raldika/pdf/pa­livec1978.pdf

Další odpovědi
lexx

barva vypovídá o povrchové teplotě a spektrální třídě typu o, b, f, g, k, m naše Slunce je hvězda třídy g, asi 6000 kelvinů na povrchu, uvnitř pár stamiliónů…z dob studii si pamatuji mnemotechnickou pomůcku: oh be a funny girl kiss me (viz výše)