kretek

Jaký význam má Vlajka Kazachstánu?

Nejlepší odpověď
annas

Hlavním prvkem vlajky je jeho barva. Světle modrá barva je symbolem nebe a vody. Čistá světle modrá barva symbolizuje i kulturní a etnickou jednotu lidí Kazachstánu a nedělitelnost země Kazachstánu.

Slunce je zdrojem života a energie. To je důvod, proč silueta slunce symbolizuje život. Člověk není věčný a lidský život se měří nějakým způsobem časem. Nomadi – předkové lidí, Kazachstánu – používali sluneční pohyby pro měření času. Slunce je také symbolem bohatství a hojnosti.
Pokud se podíváte na vlajku Kazachstánu trochu blíž, zjistíte, že sluneční paprsky jsou jako obilí. A obilí je základem hojnosti a prosperity. . Celkový počet paprsků je 32.
Mezi nomádskými lidmi orel skalní hraje velmi důležitou roli. Lidé různých kmenů Kazachstáni měl zlatého orla na jejich vlajky po celá staletí.

Orel symbolizuje moc státu a vychytralost. Pro lidi Kazachstánu i pro lidi z stepi orel je symbolem nezávislosti, svobody a letu do budoucnosti. . Také orel je dostatečně silný, aby odmítnul někoho, kdo jbrán " letu" do budoucnosti. Orel symbolizuje snahu mladého státu Kazachstánu stát se důležitou součástí světové civilizace.

.Linka se skládá z národnho ornamentální vzoru. – rohy berana.

Vysvětlen přeloženo strojově z anglického zdroje.
http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&lan­gpair=en%7Ccs&u­=http://aboutka­zakhstan.com/a­bout-kazakhstan-government/ka­zakhstan-flag