Ecata

Jaký význam má ve hře šachy upozornění protihráče na bezprostřední ohrožení krále – ŠACH?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Dáno pravidly hry a forma gentleman.Šachy je hra králů.

Další odpovědi
tom004

Král,je jediná figura na šachovnici,kterou nelze,odebrat,ze hry.Hlásí-li tedy,hráč,po tahu,soupeři „šach“,znamená to,že jeho král,stojí na ohroženém poli,a musí z něj,krále,dalším tahem,odstranit(po­sunout,na neohrožené pole).Králem,smí táhnout,vžy jen o jedno políčko,ve všech směrech.Vyjím­ku,tvoří,malá,ne­bo velká rošáda.V přípdě,že všechna pole,kolem krále,jsou ohrožena,soupe­řovými figurami,a král,nemá „kam jít“,hra končí výrokem,„šach mat“.