mosoj

Jaký význam má tvorba databázových souborů thumbs.db v PC ?

Stále se mně někde objevují.

Nejlepší odpověď
anonym

je to jen malá vyrovnávací paměť která má uryhlit práci s miniaturními náhledy fotografií. Průzkumník si do těchto souborů vygenerované miniatury uloží a pak je odtamtud rychleji dostane než kdyby je znovu generoval z originálního rozlišení každé fotky. (totéž v případě mini náhledů video souborů)

ale neměly by být při standardním nastavení vidět, mají nastaven příznak „skrytý“