JájsemRaibek

Jaký význam má tato gestikulace rukou?

Poslední dobou jsem si při rozhovoru s dnešní mládeží všimnul, že ukazují rukama – gestikulují. Např. „Vše je v pořádku“., přičemž obě ruce zvednou do výšky očí a několikrát kmitnou palcem a ukazováčkem proti sobě na každé ruce.
Co značí tato gestikulace?

Nejlepší odpověď
anonym

Není to znak „v úvozovkách“ ?
Doplňuji:
… nebo to může být- kecáš, kvákáš, žvejkáš atd.

Další odpovědi
iceT

barbakane,znak uvozovky jsou ukazováky do V a pokrčené a zase napnuté.

setapouch

Kmitaji vsechny prsty. A naznacuje to mluveni. Takze viz barbakan.