Meggie2

Jaký význam má slovo „chronologicky“?

Nejlepší odpověď
Rokio

postupně, popořadě, v časové posloupnosti

Další odpovědi
jsemjá

Postupně, v řadě, atd.

anonym

Chronos napovídá, že půjde o čas. Chronologické uspořádání bere ohled na časový interval, ve kterém k události došlo. Obvykle se setkáme s bodovým zobrazením podle počátečních časů v prostém seznamu nebo na časové ose.

Kepler

Seřadit v časovém sledu se po sobě události staly. Např. ručka v ručke – volačo v ručke – volačo vo voločom – bábetko je na svete.