jirka F

Jaky význam má slovní spojeni „pytel žrádla“?

Vcera na rekvalifikaci jsem vytahl s batohu(ne z pytle)susenky a rekvalifikant me rekl ze nechce pak videt ten-//-.A pritom jsem to nemel v pytli ale v batohu tak co to teda znamena.

Nejlepší odpověď
annas

Když jste vytahoval sušenky z pytle, zřejmě jste rušil školitele a ostatní posluchače. Navíc není vhodné jíst při výkladu, školení, pokud není přestávka.
Takže jste se nezachoval vhodně.

Jíst při oficiální akci je proti pravidlům etikety, pokud nepožádáte o dovolení.

Školitel se rovně žnechval vhodně, Ironicky, možná arogantně, s nadsázkou. nevím, vytkl tento nedostatek slovy „pytel žrádla“..

Netuším, jakým způlsobem vás upozornmil.

Význam spojení

Žrádlo je obhroublé slovo pro jídlo. Když dotyčný viděl, že vytahujete sušenky z pytle, tak s nadsázkou řekl, že myslíte jen na jídlo , že máte plný pytel žrádla.

Podobně jako když použijte hyperbolu např. „tisíckrát jsem ti to říkal“, „letím na autobus“," tisíceré díky" atd.

jirka F

Annas: skolitel prestavku na jidlo povolil a jedli i vsichni kolem a ja nebudu take mesic bez obedu.

annas

Neuvedl jste kontext, takže těžko mohu tušit, kdy jste sušenkty vytahoval.

Ale význam je stejný – myslíte na jídlo, nikoliv na učení.