plastelinka

jaký význam má příjmení mizera, mizerová?

Nejlepší odpověď
annas

D. Moldanová v knize Naše příjmení uvádí.

Mizera – ze stč. obecného jména mizera = bída, ubožák; mizera ve smyslu špatný člověk je novější, takž platí to, že váš předek žil v bídě.

Mizer + ová – ženské příjmení.

Další odpovědi
hanulka11

má původ v hanlivém nařčení, nadávce

iceT

Kdysi jako malá jsem jedny Mizerovy znala a byli to moc hodní a slušní lidi.
Když se blížil konec školního roku,vždy jsme si u noch mohli utrhnout kytku pro učitelku za vysvědčení.