Miroslavst

Jaký význam má klonování?

K čmu se klonování používá? Co se vlastně stane, když se něco naklonuje?
Je možné i člověka?

Nejlepší odpověď
Adlim

Bude se člověk někdy klonovat? AN
I když na tuto otázku vědci odpovídají vyhýbavě, jsou (a nejen oni) přesvědčeni o tom, že k naklonování člověka časem dojde. Pokud se o tuto oblast jen trochu zajímáme, zjistíme také, jak se mění náš postoj. Zpočátku bylo klonování člověka nesmyslně prezentováno jako postup, který povede výhradně k produkci diktátorů, extravagantních milionářů, superžen jako milenek atd. Nebyla nám dána šance rozumně vysvětlit, že snad mnohem větší tragédií by bylo mít svou vlastní kopii, byť například o 50 let mladší. Tato představa je mnohem děsivější než klonovaný diktátor. S. Antinori a P. Zavos proto přišli s jinou strategií: klonování jako forma léčby absolutní neplodnosti. Ta se zdá být mnohem přijatelnější. Je pochopitelně optimální mít dítě přirozenou cestou. Pokud to není možné, existuje řada postupů asistované reprodukce, které jsou schopny vyřešit i velmi komplikované případy. Vyskytují se však situace, kdy ani tyto techniky nemohou pomoci. Jde o případy, kdy jeden (výjimečně oba) z partnerů neprodukuje vůbec žádné pohlavní buňky. A děti chce mít v podstatě každý, tak proč nevyhovět. Zde by mohlo k řešení přispět právě klonování. Není třeba tento postup nabízet ani nikoho nutit. A poptávka není vůbec malá.

Zdroj: http://www.zdrav­.cz/modules.php?op=mo­dload&name=New­s&file=article&sid=2313

Další odpovědi
mosoj

Klonovacím razítkem naklonuji člověka již nyní.

Proč to není kopie ?

BEAES

Klonování je podle běžné definice vytváření nového jedince geneticky identického (shodného) s předlohou. Tyto dva jedinci se poté označují jako klony. Tento proces probíhá velice často v přírodě u rostlin i živočichů.

hanulka11

Je to geneticky podobný jedinec . Naklonovat člověka by myslím nebylo dobré , zákaz požadují i ve světě vysocí představitelé.