kretek

Jaký význam má Japonská vlajka.

Pokud možno nejen červené kolečko(slunce) ale i bílé pozadí (podklad).

Nejlepší odpověď
Martin819

Pozadí má znázorňovat čistotu a poctivost a na ní vychází slunce, které znázorňuje náruživost, upřímnost a nadšení → odtud „země vycházejícího slunce“. Toto je lépe vidět i na námořní vlajce Japonska: http://www.flag­s.net/images/lar­geflags/JAPA0007­.GIF

Další odpovědi
Alesh

Neříká se Japonsku náhodou: „země vycházejícího slunce“? 😉

hanulka11

bílá barva znamená čistotu – takže na bílé vychází slunce

ten který je

To bílé pozadí znamená čistotu a poctivost.

Zdroj: Wikipedie