mosoj

Jaký význam má " bod zlomu" ve vztahu k civilizaci?

Odpovědi
dubraro

Bod zlomu významně mění způsob fungování lidské společnosti. Takových bodů zlomu může být celá řada. Například vynález knihtisku, nahrazení síly zvířat a lidí silou strojů, zrychlení cestování pomocí železnice, všeobecné volební právo, svobodná komunikace pomocí internetu… I stěhování národů je takovým bodem zlomu.

autacek

Bod zlomu bude to, kdy množství pracujících lidí nebude stačit uživit nepracující netáhla. Jaké to bude mít důsledky je možné spekulovat, každopádně to nic dobrého nebude.