Kryšpín

Jaký by byl v Česku výsledek na test drog?

V Anglii byla provedena kontrola řidičů na přítomnost drog při řízení vozidel, ze dvou tisíc respondentů jich bylo 57% nahulenejch, v české kotlině jsou či nejsou řidiči zodpovědnější.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že u nás by bylo procento nižší, pokud by se ovšem nebral jako reprezentační vzorek obyvatelé Prahy

Další odpovědi
zjentek

Myslím, že u nás by bylo procento nižší, pokud by se ovšem nebral jako reprezentační vzorek obyvatelé Ostravy.

annas

Vkládejte prosm odkaz na zdroj informací.

Jde těžko srovnávat test na drogy u řidičů v Anglii a u nás. Nevím, o jaký druh textu jde.

"Orientační testy na drogy, které policisté používají při silničních kontrolách, ukazují požití návykových látek i u řidičů, kteří je neužívají. Motoristé se pak musí několik týdnů domáhat vrácení zadržených řidičských průkazů.

Případů, kdy řidiči přišli o řidičák na základě vadného orientačního testu, je totiž mnoho. Zpátky ho dostali až na základě negativního krevního rozboru a několika týdenním martýriu, než bylo ukončeno správní řízení. Policie o nepřesných testech ví a právě proto policejní prezidium vydalo pokyn, podle kterého mají policisté po pozitivním výsledku orientačního testu řidičský průkaz odebrat pouze tehdy, pokud řidič vykazuje zjevné známky ovlivnění drogou.

V současné době tak musí každý řidič počítat s možností, že mu policie může na základě chybného testu odebrat řidičský průkaz, přičemž při dodržení všech zákonných lhůt ho může dostat zpátky i za dva měsíce.

Zdroj: https://novoji­cinsky.denik.cz/z-regionu/chybne-policejni-testy-na-drogy-delaji-z-nevinnych-ridicu-narkomany-20180131.html

https://novoji­cinsky.denik.cz/z-regionu/chybne-policejni-testy-na-drogy-delaji-z-nevinnych-ridicu-narkomany-20180131.html

" Pervitin je na ústupu, Češi čím dál víc „ujíždějí“ na lécích proti bolesti

https://zpravy­.idnes.cz/dro­gy-cesko-vyrocni-zprava-2016-pervitin-morfin-buprenorfin-poe-/domaci.aspx?c=A171204­_145038_domaci_a­le

--
Procento by bylo zřejmě nižší, ale opakuji, není možné srovnat . Tesy by se musely dělat přímo v toxikolgické laboratoři, nikoliv jen policejní., které jsou nepřesné.

Arne1

podle mne by to mohlo být i horší. Jsme totiž národ který hojně pojídá makové buchty.

Kryšpín

Záleží také zda si šňupne občas, neb pravidelně, druh drog, tělesné dispozice a.p. ale pokud holduje těmto radovánkám, neb léčení svého těla neměl by kočírovat svého oře a tím případně rozšiřovat kočko-nehody