paul1

Jaký vliv na životní prostředí má přírůstek kosmického prachu?

Podle jedné vesmírné agentury denně přiletí na zeměkouli 100 až 200 tun materiálu, který obsahuje i různé kovy. Jak se toto množství projevuje na životním prostředí a co udělá zvýšená hmotnost časem se zeměkoulí?

Nejlepší odpověď
Kepler

Tohle množství prezentuje přibližně 1 zrnko kosmického prachu za den na metr čtvereční, Za rok 40 000 tun, za miliardu let 40 × 10EXP15 kg. Hmotnost Země je 5,9736×10EXP24 kg, čili přírustek je zanedbatelný a celkový vliv taky.
(wiki)