Jaký vliv na plod může mít nedostatek plodové vody?

Žena je v sedmém měsíci těhotenství a na sonokontrole jí lékař sdělil, že nemá dostatečné množství plodové vody. Tvrdil, že to může mít vliv na zdravý vývoj jedince. Je to pravda? A jaký by to mohlo mít vliv?

Nejlepší odpověď
martina1

Paní PANENKA má vcelku pravdu,ale kdyby se s vaším děťátkem něco dělo,tak lékař zakročí a pomůže vám i děťátku.Měla jsem stejný problém u obou dětí.K tomu i další komplikace.Je pravda,že obě děti mám narozené ve 36.týdnu a porody mi museli oba indukovat,ale vše bylo v pořádku.Vydržte do 33.týdne pak mají děti již vyvinuté plíce a mají lehčí start do života.Klučina měl sice komplikace,ale vše dopadlo dobře.Šetřete se,nezvedejte nic těžkého a choďte na pravidelné kontroly.Může se stát,že vás lékař uloží na zbytek těhotenství do nemocnice.Hlavně se sestresujte,doktoři bohužel řeknou vždy co by se mohlo eventuelně stát,aby byli krytí,že vás informovali.U první­ho těhotenství jsem byla vyděšená,když mi oznámili,že budu rodit předčasně a holka byla zdravá jako řípa a je dodnes.Podruhé už mě to tak neděsilo a pak mě komplikace po porodu překvapily,ale i tak je malej zdravej.

Další odpovědi
panenka

Jaké jsou příčiny malého množství plodové vody ?- potermínové těhotenství – malé množství plodové vody může být důsledkem zhoršení funkce placenty- předčasný odtok plodové vody – komplikace typu preeklampsie, vysoký krevní tlak a další- vrozené vývojové vady – problémy ve vývoji ledvin a močového ústrojí plodu, což sníží produkci moči a tím pádem i množství plodové vody- neznámé příčiny Co se může stát při nedostatku plodové vody ?Rizika závisí na týdnu těhotenství, v první polovině těhotenství je vyšší riziko potratu a úmrtí plodu v děloze a současně také deformace plodu, v druhé polovině těhotenství může dojít k opoždění růstu plodu (IUGR), předčasnému porodu a dalším.

Zdroj: http://www.te­hotenstviaz.cz/in­dex.php?strana=&kat=83&c­=182

člověk

pokud by to škodilo v případě vaší paní,tak lékař zahájí léčení,takto je asi vše v pořádku