Shoehardt

Jaký vliv na lidstvo by mělo vědecké potvrzení, že se po smrti opět narodíme jako lidé?

Klesla by obecně pomyslná hodnota lidského života?

Nejlepší odpověď
Smlouvyzdarm

Zvýšil by se počet sebevražd, protože lidé by chtěli žít jiný, lepší život. Ten by, ale nepřicházel, protože to dobré vnímáme mnohem méně než to špatné. Na druhou stranu právě díky tomu jsme na vrcholu evoluce a jsme schopni se přizpůsobit téměř čemukoliv.

Další odpovědi
annas

O reinkarnaci se mluví již z doby Platona, který vyslovil teorii, že duše člověka, který zemře, se schová za keříček a čeká, až se najde vhodný objekt a skočí do něj..

"Věda reinkarnaci obvykle příliš mnoho pozornosti nevěnuje. Nicméně některé výzkumy naznačují možnost přechodu duše. Existují důkazy podložené seriózními studiemi, které však mainstreamová věda ignoruje.

V reinkaranaci věří buddhisté." Reinkarnace si zasluhuje větší pozornost a zkoumání. Jednou by mohla přijít doba, kdy reinkarnace bude uznána vědou a ti, kdo v reinkarnaci věří, by nemuseli být za svůj názor zesměšňováni."

Čtěte více na http://www.ra­dostnezpravy.cz/du­kazy-potvrzujici-reinkarnaci/
--

Ti, kteří věří v reinkaranaci se nějak výrazně neprojevují, takže zřejmě by ani vědecké poznání nemělo na životy vliv. Možná b y vznikl pocit, , že se setkají s osobou, která jim někoho připomíná – jako by se s ní znali.
Třeba jako „déjà vu".

Několik podobných otázek najdete v archivu,.
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=reinkarna­ce

autacek

Ano, klesla. Také by ale asi přibylo více dárců orgánů, kteří by doufali, že jim to vyjde na další pokus lépe.

Drap

Nemělo by to žádný vliv.

dudu

Vyvolávalo by to jen další otázky. Např. já žil předtím údajně v osmnáctém století jako žena k dětem kdesi ve Francii. Logicky mě tudíž zajímá, kterým šarmantním frantíkem jsem byl opečovávána.

anonym

Nepochybně by klesla hodnota života. I v právu by se to projevilo tím že by byl daleko častěji aplikován trest smrti, kdyby se potvrdilo, že zabitím dáváte člověku šanci na nový lepší život a o to přece vězeňskému systému v zásadě jde, takže je zbytečné to protahovat nějakým vězněním a je lepší rovnou stisknout pomyslné tlačítko RESTART

jirkajirka

Někde jsem četl že zlí lidé ,zloději, vrazi se v dalším životě narodí jako zdravotně postižení lidé.

aliendrone

Určitě by hodnota lidského života klesla a prudce by narostl počet sebevražd. A to až do absurdních rozměrů. Lidé, kteří by byli nespokojení s vlastním životem by s tím s únikem do možného „lepšího příštího“ začli a ve finále by to dopadlo tak, že by se to používalo jako absolutní únik. Přijdu pozdě do práce a šéf zase bude řvát? > Radši si to hodím! Nemám úkol a dostanu poznámku? > Sebevražda!
BTW – přesně touto otázkou se zabývá celkem slušný film „The Discovery“, zkoukni a uděláš si představu!

xxxxx

ge0rge>>> Tvá námitka v diskuzi vylučuje předpoklad v otázce (vědecká potvrzenost – ať již jakkoliv nám neznámou metodou), to na okraj, ale dal bych ti 1000 hvězdiček za: „zabitím dáváte člověku šanci na nový lepší život a o to přece vězeňskému systému v zásadě jde“! Kde se náchází brána do tvého vesmíru, já tam chci takéééé! PLEASE!!! ;) :) :D

ivzez

Překvapuje mne, kolik odpovídajících si myslí, že by
hodnota života poklesla a že by se zvýšil počet sebevražd.

Přece na tom nemůžeme (míním lidstvo jako celek)
nemůžeme být s hodnotami tak špatně!

Souhlasím jenom s odpovědí Dudu → vyvolávalo by
to další otázky a s poznámkou Ge0rge v diskuzi → lidé
by tomu stejně nevěřili, protože by neměli ověření.

Nesouhlasím s vidinou trestu smrti jako „šance na lepší život“.

Stejně jako Drap doufám, že by to nemělo žádný vliv,
a že bychom si lidského života vážili stejně jako nyní.

Nepodepsaná

On ten koloběh narození, nemocí, stáří a smrti jednou skončí a duše se dostane zpět domů, k Bohu. Ale pouze za předpokladu, že lidská bytost pochopí, jaký je smysl života a bude se duchovně vyvíjet, stávat se vědomější, všechny ty těžkosti v životě brát jako zkoušku, učení a neházet si kvůli tomu mašli. Dokud máme otázky, ještě pro nás tady úkol neskončil… Počet sebevražd by zase klesl, pokud by se lidé dozvěděli, že si svoje nevyřešené věci budou muset beztak odžít v jiném životě a tohle zkratkovité jednání jim ve skutečnosti nijak nepomáhá, jenom si tím mnohé komplikují a brzdí se na oné cestě k osvícení.

anonym

jde spíš o to, že i kdyby se to snad někdy potvrdilo, stejně by tomu nikdo nevěřil … protože není možné potvrdit žádnou formou osobní zkušenosti. Lidé by to pořád vnímali jako nepotvrzenou teorii ..