simi-kup2

Jaký vliv mělo ovládnutí Středomoří Římany na Italské zemědělstí a hospodářství?

Odpovědi
Fallen Angel

Zemědělství: do celé říse se rozšířily rostliny a výrobky, které se daly pěstovat (které se vyráběli) jen ve Středomoří.

Hospodářství: získat novou kolonii stojí peníze, stejně tak jako se tam pak zabydlet. Pokud to ale „vyjde“ a kolonie je dlouhodobá a asimilace obyvatel je bezproblémová a má-li kolonie co nabídnout, je to skělá investice. Kolonie ve Středozemí se Římanům vyplatili – + zemědělství a hospodářství, obchodní cesty atp.