Kryšpín

Jaký vliv mají rozdílné Dobsonové jednotky na starší osoby?

Starší příbuzný má názor, když je podprůměrný stav Dobsonových jednotek nejsem fyzicky v kondici a soused i když je mladší je údajně nervní. Na př. dnes je – 13%.

Nejlepší odpověď
Kepler

Dobsonova jednotka žádný vliv nemá, je to jenom fyzikální jednotka. o které drtivá většina lidí neví, jak je definována. Vliv může mít obsah ozónu v atmosféře, vyjadřovaná touto jednotkou. Nezdá se mi, že by zvýšení intenzity UV záření mělo nějaký vliv na psychickou, či fyzickou kondici. Snížení hodnoty jen velí: pokud jsi dlouho venku, použij krém s vyšším UV faktorem. Jinak hrozí nebezpečí spojené s vyšší radiací, především pro kůži. Je známo, že lidi s tmavší kůží odolávají nadměrnému opálení lépe, než ti hodně světlí.