ReHu

Jaký vliv má teplota pod 0 na čerstvý beton? Díky.

Mají mi zabetonovávat sloupky k bráně a pořád práci odkládají, že na to může být i horší počasí. Mám obavy, pokud bude třeba v noci pod bodem mrazu, aby to nemělo nějaké negativní vlivy. Díky.

Nejlepší odpověď
Drap

Beton dozrává několik dní. Kritické jsou první dny po betonáži. Beton při zrání v počáteční fázi vytváří poměrně dost tepla, které ho částečně i chrání. Zhruba do –5 stupňů neni se čeho obávat. Dobré je první den či dva, při takovýchto teplotách zakrýt vršek betonu alespoň pytli od betonu

Další odpovědi
anonym

Me delali zakladovou desku na RD v listopadu a mrzlo. ! Ja litala " kolem baraku , rozhazovala rukama " a chlapi z firmy jen : " Paninko , klidek … " . 🙂
Dum stoji ( zatim ). 🙂 -iv-

anonym

Pokud do betonu přidají nějaké přípravky proti mrazu,není se čeho obávat. Horší by bylo,kdyby nedali – to by se později beton drolil.

briketka10

http://www.stav­machem.cz/index­.php?menu=13&me­nu_eshop=14&id­produktudetail=5720

do betonu se přidávají nemrznoucí směsi a kapaliny,také mi stavěli základy a verandu, skoro mrzlo,stihli jsme to !

ReHu

Milá briketka10 – teď nemrzne skoro, ale až začnou, tak už mrznout může. A těžko budu kontrolovat, jestli přidali do betonu patřičné množství příslušné přísady.