Avatar uživatele
ReHu

Jaký vliv má teplota pod 0 na čerstvý beton? Díky.

Mají mi zabetonovávat sloupky k bráně a pořád práci odkládají, že na to může být i horší počasí. Mám obavy, pokud bude třeba v noci pod bodem mrazu, aby to nemělo nějaké negativní vlivy. Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4547 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Beton dozrává několik dní. Kritické jsou první dny po betonáži. Beton při zrání v počáteční fázi vytváří poměrně dost tepla, které ho částečně i chrání. Zhruba do –5 stupňů neni se čeho obávat. Dobré je první den či dva, při takovýchto teplotách zakrýt vršek betonu alespoň pytli od betonu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Me delali zakladovou desku na RD v listopadu a mrzlo. ! Ja litala " kolem baraku , rozhazovala rukama " a chlapi z firmy jen : " Paninko , klidek … " . 🙂
Dum stoji ( zatim ). 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pokud do betonu přidají nějaké přípravky proti mrazu,není se čeho obávat. Horší by bylo,kdyby nedali – to by se později beton drolil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

http://www.stav­machem.cz/index­.php?menu=13&me­nu_eshop=14&id­produktudetail=5720

do betonu se přidávají nemrznoucí směsi a kapaliny,také mi stavěli základy a verandu, skoro mrzlo,stihli jsme to !

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ReHu

Milá briketka10 – teď nemrzne skoro, ale až začnou, tak už mrznout může. A těžko budu kontrolovat, jestli přidali do betonu patřičné množství příslušné přísady.

před 4546 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek