Anduška

Jaký vliv má teplota na konstrukce mostu?

Nikde jsem nemohla najít nějaký článek o vlivu teploty na konstrukce mostu, proto uvítám i odkaz na nějakou stránku/článek/co­koliv.

Nejlepší odpověď
fcoop

Teplotně vlhkostní režim betonových stavebních konstrukcí a mostů je důsledek působících vnějších, zde uváděných tzv. nestatických vlivů. Je to přirozená reakce na měnící se klimatické podmínky a působící agresivní látky, včetně jejich místních anomálií a diferencí. Tyto diference jsou i v rámci samotných konstrukcí jednotlivých mostů. Jelikož se jedná o přírodní proces, samotný fakt nevyhnutelnosti existencí teplotně vlhkostních mostů člověk v běžných podmínkách musí akceptovat.

http://www.mos­ty.cz/index.as­p?module=Acti­veWeb&page=Web­Page&s=hydro-14-2

Další odpovědi
honza19hk

velmi záadní,proto má také každý most dilatační spáry a je uložen na válečcích.každý materiál má určitou tepelnou roztažnost. ta se liší dle konstrukce mostu,jeho délce a místě umístění.

klumprt

Když cokoliv tak cokoliv. Zde v čase 11:52:

http://youtu.be/PHuz­QevbFxs?list=PLsaI-Khp8cugo-FygHp-fyxhPnilIwKso

🙂

JájsemRaibek

Velice zásadní.
Pokud je konstrukce kovová, tak se roztahuje.

Drap

Teplo má vliv nejen na mosty, ale na všechny kovové konstrukce vystavené povětrnostním vlivům. Na v+čině mostů je to velmi zřetelně vidět. Lze si všimnout pod korunou mostu dilatačních pojezdů, které právě roztahování a smršťováná vlivem teploty eliminuje.

MrnousakCZE

Roztáhne se o 17 metrů