Zepple

Jaký vir je tak zákeřný, že vám naprosto zkazí počítač a všechno z něj vymaže?

Jaké je jeho jméno? Slyšela jsem, že existují i počítačové viry, které poškodí počítač i fyzicky? Jak se takový vir projevuje? Rozpozná ho Avast Antivirus nebo podobný program?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Dnes spíše viry není HW a nic nemažou, spíše počítač prohledají a odešlou soubory, které se jmenují třeba password nebo credict card, apod

Virus který ničil HW byl tuším ONe Half a ten je už hodně starý tak si myslím, že dnešní AV by jej měli bez problému detekovat

Další odpovědi
anonym

dnesni viry skutecne pocitac nenici, 1. nemaji jak … a 2. tvůrci viru by se to nijak nevyplatilo.

Dnešní viry kradou cenné informace a odesílají je přes internet, eventuálně nechávají váš počítač provádět vzdáleně řízené nelegální aktivity jako třeba podílet se na DOS útoku, eventuálně přeposílat SPAM.

virus OneHalf pro DOS také neuměl ničit hardware. Existovaly sice viry, které uměly kdysi dávno ničit některé nekvalitní manuálně parkované pevné disky, pomocí speciálního rozkmitávání hlaviček, takové destruktivní viry jsou však u dnešního hardwaru daaavno neucinne, DOS viry obecne jsou dnes uz neskodne i kdybyste nemeli antivir vubec zadny 🙂