Jaký verš,koan,atd, je pro vás nejdůležitější?

Já -osm veršů- Kdykoli ztotožněním s ostatními,budu sebe považovat za nejnižšího mezi všemi, a ostatní pokládat za nadřazené, zcelé hloubi svého srdce.O tomto verši tvdrdím, že přesahuje celý vesmír.

Odpovědi
dudu

Díky za každé nové ráno.

Psychotic

Matouš 10:34
Ježíš: „Nemyslete si, že jsem přišel na zem uvést pokoj; nepřišel jsem uvést pokoj, ale meč.“

To je pro mě nejdůležitější, protože ukazuje náboženství v pravém světle.

Mirdas

Nečetl jsem Korán.
Ovšem zda tam je něco o toleranci vůči ostatním lidem a jinemu náboženství, včetně bezvěrců se spojením s Božím potrestáním každého kdo bude sám sebe pasovat do role soudce i kata, tak to beru.

Kelt

Podle mne je důležité celé dílo. A nezáleží, zda se jedná o védy, korán, Bibli nebo něco jiného. Vybírat z toho nějakou větu, výrok a pokládat to za nejdůležitější je špatné. Kdybych se tě zeptal, co se ti nejvíce líbí na obraze Mona Lisa, tak taky neřekneš, že nos, kopečky nebo něco jiného. A to je stejné i s tím dílem. Pro věřící je důležitý způsob života a ne striktní dodržování nějakých pravidel. Jsme myslící bytosti a ne omezenci, kteří vykřikují nějaká hesla. Bohužel ne vždy si někteří jedinci zaslouží označení Homo sapiens.

cochee

Žádný verš. Veršovánky ať si autoři strčí do análu.