1jirka22

Jaký bude v této větě čas?

Proč si zavřela dveře?
Why have you close door? nebo Why did you close door?

Nejlepší odpověď
quentos

V první řadě ta první věta je vůbec nesmysl, „why have you close“ není žádný čas. Předpřítomný by byl „why have you closed the door?“; před dveřmi pak bude člen.
Věta je vytržená z kontextu, takže nelze jednoznačně odpovědět. Někdy tam bude minulý čas, v jiných souvislostech zase předpřítomný. Pokud jde o situaci, kdy zavřela dveře a vy se poté ptáte, proč je zavřela, tak tam striktně gramaticky vzato bude předpřítomný, protože dveře jsou stále zavřené.

rrihamirek1

Dle mého názoru 2. Ale neručím za něj.